View Single Post
Staro 16.03.2013., 19:07   #1123
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,962
Citiraj:
Autor karlanal Pregled postova
ovako, ako imam izbor između dva uređaja sličnih hw karakteristika koji odišu kvalitetom izrade i materijala bio bi sam sebi glup kad bi kupio plastičnjaču
Materijal ≠ Kvaliteta izrade

Da, teoretski da imaš 2 identična mobitela, jedan plastičan drugi aluminijski/keramički i da koštaju isto onda bi vjerojatno većina uzela ovaj metalni.

No to naravno nije slučaj.
One, XZ i S4 se razlikuju u dosta stvari, bitnijih nego korišteni materijali u izradi.

Citiraj:
Autor karlanal Pregled postova
da se razumimo, hardwerski gledano je s4 odličan komad ali materijali i izrada, totalni fail i kao takav samo izraziti samsung fanboy može kupit s4
jer jednostavno postoje dvije puno bolje alternative
Koje su alternative bolje i po čemu?
Sve alternative imaju slabiju bateriju i vjerojatno lošiji ekran (XZ pogotovo), teži su i veći, ne mogu se koristiti u rukavicama, imaju lošiji software/manje mogućnosti, updateovi će im vrlo vjerojatno dolaziti sporije, ako ih oštetiš puno su skuplji za popraviti itd...

Jedino po čemu su "bolje" je subjektivni osjećaj u ruci i dizajn koji je opet subjektivan skroz.

Boli mene neka stvar za Samsung, ali kad se svi hvataju za dizajn koji im se osobno ne sviđa i materijale (koji funkcionalno i konstrukcijski nisu ništa lošiji od drugih) to je smješno jer cijelo kukanje počiva na sasvim subjektivnim preferencijama.

To je isto kao da kupuješ monitor ili tipkovnicu i onda ih gledaš po tome od čega su napravljeni a ne kako rade i kakvu sliku imaju.

Ja bi odma reka da je S4 lošiji od konkurencije kad bi konkurencija imala tako zaokružen proizvod u još luksuznijem kućištu.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline