View Single Post
Staro 04.03.2013., 18:20   #393
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,909
Evo nakon par tjedana napokon dovršeno...

CPU: AMD X2 A4-5300
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9, FLGF
HDD: Samsung F4 2 TB EcoGreen [HD204UI] (imao doma)
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400
TV: Samsung 43E450

Ispalo me oko 1500 kn, moglo je to i manje, ali odlučio sam se ipak za novo iz dućana radi garancije, ali i loše ponude sličnih komponenti na tržnici, jedino je kućište nabavljeno polovno od člana s foruma. I s novim sam na kraju prošao 100 kn skuplje jer nije bilo 55/75 ploča u tom trenutku, pa sam morao uzet ovu 85icu koja je definitivno overkill za ovaj stroj, al šta je tu je...


(slike su nastale u hodu, pa nisu baš najbolje, a ima i ponešto prašine koja je naknadno uklonjena)


Kućište je došlo s ventilatorom koji ima svoju regulaciju u 3 brzine, stavljena je najsporija (predpostavljam da je to ekvivalent 5V cca), te je okrenut kao ispuh. CPU je montiran sa BOX coolerom, a napajanje sa svojim originalnim ventilatorom od 80mm.
Najviše me strah bilo upravo buke koje na kraju nema, napajanje se jedva čuje i to kad se nasloni uho na kućište (vjerojatno jer radi sa 1/4 snage, ako i toliko), BOX cooler od AMD je nevjerovatno tih iako se vrti na cca 1500 RPM, a 120mm se također ne čuje bez da se nasloni uho na njega. Tek kad ga se digne na 2/3 brzine se čuje, ali za tim još nema potrebe (čekamo ljeto).
Tome bi dodao još odličan način spajanja diska unutar gumenih vodilica, pa je i njegova buka/vibracije smanjenje na minimum, iako je i bez toga Samsung F4 EcoGreen vjerovatno i najtiši disk koji sam ikad imao...

Sve ostale rupe su začepljene ovom sivom zvučnon izolacijom, ne izgleda specijalno, ali je korisno i praktično protiv prašine, a i ima san doma viška dovoljno da pozatvaran sve rupe, bez da ulazim u dodatne investicije...
Kabeli su složeni najbolje šta se moglo, bolje od ovoga je eventulano slejv, koji mi i nije baš u planu za ovo kućište. Doduše i ovakav "kejbljving" je bolji nego šta pojedinci okolo predstavljaju kao ludilo sređen PC

Neispravan DVD je naknadno dodan jer sam nažalost kućište dobio samo sa jednim 5,25" poklopcem, pa bolje DVD nego rupa...
PC radi 24/7, preuzeo je na sebe backup (uzima kompletan sadržaj sa ostala 2 PCa i sprema ih na disk), torrent te naravno HTPC, nakon 3 dana rada ovo su temp;

iskreno malo mi "smrde", pogotovo ovih 80 C jer kad god stavim ruku iz PCa izlazi skoro pa hladan zrak, a i kad upalin PC na hladno dok je u kući jedva 20, softver odma pokaže 55 iako se Win digne za 10 sekundi, pa ne vjerujem baš senzorima...
Ali dobro, meni je bitno da radi 24/7 i da je tih, ostalo mi je apsolutno nebitno

To je to, moram još kupit kakvu tipkovnicu i miša za početak, kasnije vjerovatno i nekakav ozbiljniji remote daljinski, trenutno san na nekoj IBM klikalici od prije krista, pa se ne uklapa baš
A mogao bi i kakav Gigabitni switch, je da ne prebacujem toliko često velike količine podataka, ali kad tu i tamo krene kakav veći transfer, dobijem sijede koliko traje i koliko mi zaguši sve ostalo, najslabiji AMD APU i Green disk se ne nose baš najbolje kad krene 50GB podataka s kraja na kraj mreže
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote