View Single Post
Staro 09.02.2013., 19:38   #5683
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,410
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Gle, i ja sam čitao review-e na netu.

Ono što ja govorim je iskustvo jer imam GT30, a u novom stanu imam staru 42" plazmu (prodajem je na tržnici, ako je netko zainteresiran).

Osobno se sada lomim između 50" GT50 i VT50 (a ako kapne bonus, možda padne i neka 55" VT-ica ili ES8000), tako da ne bi bilo da svaki Cigo svoga konja hvali.

Da se razumijemo, Panasonic ima smeće od media playera, i na seriji 30 i seriji 50. Internet imaju GT30 i ST50. Kontrast na obje je super i 99% ljudi nikad neće vidjeti razliku (pogotovo ne bez kalibriranja).

Ono što će svi vidjeti je razlika u veličini. Ponavljam, imam tu staru 42" plazmu i razlika između 42 i 46 inča se puno više osjeti nego internet/media player/full smart tv/kontrast/bolji panel i ostale marketinške gluposti kojima tjeraju kupce da kupe ovogodišnji model. Sjeti se koliko su prije dvije godine hvalili VT30, a godinu dana kasnije ga ST50 pojede... Ma daaaaj...

PS. Eh, da, zaboravio sam napomenuti, serija 30 izgleda da ima bolji zvuk od serije 50, čitam na netu da su malo otišli predaleko sa stanjivanjem telke.
Je, previdjeh taj web browser na GT30 pa ako su ta 4 inča presudna (prava razlika je tek 50 inčni model), neka ide na 46 GT30 kao što i spomenuh u preporuci. Jedino, treba reći da je razlika u cijeni skoro 1500 kn jer 42ST50 ide i za 5.500 kn. Btw, nije samo čitanje reviewa u pitanju jer sam nakon toga uzeo ST50 (42 inčni jer gledam sa udaljenosti od 2m) koji smatram najbolji omjerom kune po kvaliteti slike.

E sad, ako smatraš da je

Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
internet/media player/full smart tv/kontrast/bolji panel i ostale marketinške gluposti kojima tjeraju kupce da kupe ovogodišnji model. Sjeti se koliko su prije dvije godine hvalili VT30, a godinu dana kasnije ga ST50 pojede... Ma daaaaj...
onda mi tek nije logičan izbor GT50/VT50 koji spominješ, jer dok između GT30 i ST50 postoji "mala" razlika u kvaliteti panela, između ST50/GT50/VT50 nema nikakve razlike u kvaliteti slike koja bi opravdala razliku u cijeni. Osim ako ne ideš na neke napredne opcije podešavanja a i tu je upitna razlika koja se eventualno može primjetiti u THX / true cinema modu.
listerstorm je offline   Reply With Quote