View Single Post
Staro 13.10.2012., 16:30   #231
johny-vg
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: VG
Postovi: 3
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Ako su jednostavni feature-i i geometrija, to će bez problema svaka jača integrirana grafička kartica povuć bez problema, čak i na max. preciznosti/detaljima.
Ne znam na kakvom si računalu to napravio, ali ako misliš da neće ići ništa kompliciranije, onda će ti 5500kn biti dovoljno.

Ja sam radio kalup za prešanje, otprilike isto kao i kod tebe, ~140 partova u assembly-u, nikakvi komplicirani surface-i, pa mi se jedna stara integruša zagušila, ali jedna ATI jeftikaner od 200kn je sve napravila kasnije bez problema.

Ako je i jedan part, a radi se sa surface-ima koji su iznimno komplicirani, tu dolazi do izražaja Quadro i FireGL kartice. Ako misliš na tom laptopu zarađivati poštene novce, onda uloži u startu više i kupi (za te programe što si naveo) profi grafiku.
S obzirom da spominješ razdoblja od 3-5 godina, onda po meni sve treba biti by the book. Znači workstation sa profesionalnom grafikom. A toga za te novce nema nažalost. Za neku zafrkanciju kad nemaš vremenski rok moš staviti što god želiš. Kad zašteka, smanjiš detalje ili radiš sa CGR-om i bok.

CATIA i Solidworks (pogotovo CATIA V6) vole RAM, profi grafiku i SSD diskove. Procesor manje važan osim kod renderiranja.

evo, svi su izgledi da cu uzeti ovaj

http://www.notebook.hr/product_info....cts_id=0410504

Stari komp: dual core 2.8 integrirana grafa 512 RAM ne znam koja :S, 6 gb memorije ugl 2009 sam ga platio 2500, ali kad je cijeli sklop koge i jos mar partova otvoreno steka a da ne pricam kada krenem raditi tehnicku dokumentaciju...
johny-vg je offline   Reply With Quote