View Single Post
Staro 30.08.2012., 10:13   #752
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,139
Citiraj:
Autor miiicek Pregled postova
pozz ekipa, trebam malu pomoć oko konfe za bratića..trebam mu nadograditi postojeći komp za nekih 2 soma kuna, tako da mu sve novije igre idu bez beda..

sad ima

AMD Athlon 64 X2 5200+ Brisbane Socket AM2 (940)
GA-M55PLUS-S3G
Radeon HD 4670
2x2GB DDR2

trebao bi novu grafu, još 4gb memorije, vjerojatno jače napajanje itd.

budući da nisam u tome već neko vrijeme (Mac ), molim vas preporuke, šta treba, di se može kupit i koliko košta.

tnx unaprijed
Da se nadovežem na komentar da ti frendu treba novi komp...

I moje je misljenje da mu je 4GB dovoljno, tim više što mu je budžet ipak ograničen.

Moj prijedlog je, ako se ide na novo, nešto ovako:
LINK

Pretpostavljam da bi ta konfa, budući da nije "power hungry", mogla radit i na starom napajanju, kakvo god da je. Iskoristiti staro kućište i stari HDD (pretpostavljam da je bar HDD SATA). Prža je nova jer pretpostavljam da nije SATA, s obzirom na starost ostalih komponenti.

Eventualno se prodajom sadašnjih komponenti može dobiti još par sto kn, pa se može iskombinirati novo napajanje ako je potrebno, bolja ploča (ova MBO koju sam ubacio je praktički najjeftinija raspoloživa, iako bi sasvim sigurno svoj posao obavljala OK), jači CPU (pod tim mislim i3 2100 minimum, sve između se IMHO ne isplati za razliku u performansama) i/ili više RAM-a (ako mu je bašto neka luda iracionalna želja).

Ako se ide na polovno, onda tu možda ima još nekih drugih opcija...

Zadnje izmijenjeno od: JC Denton. 30.08.2012. u 10:19.
JC Denton je offline   Reply With Quote