View Single Post
Staro 14.08.2012., 21:37   #1722
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,518
Post se bas ne odnosi direktno na ljubimce, ali je povezan.

Ugl. prosle godine su me na biciklistickoj stazi napala 2 belgijska ovcara, njemacki i neki bijeli ovcar (valjda svicarski). Prvi put sam pobjegao i mislio sam da su se samo tad zatekli tamo. Drugi put sam isao uz brdo i vidio sam da su vezani tj. da su na ogradjenom prostoru, bas u dvoristu. Vlasnik je vidio kad sam ja prosao i nisam ocekivao da bi mogli biti tamo kad se budem vracao, ali mi intuicija nije dala mira pa sam ubacio u vise brzine, vozio oko 35 km/h i kad sam ih vidio, uspio sam im pobjeci.

3. put je na zalost bilo kobno po mene. Vozio sam uz brdo, vec sam bio umoram i max. sam mogao voziti 20 km/h, izjurili su s neke livade i jedan belgijski me uspio ugristi.

2 tjedna sam bio bez voznje, epidemioloska ih je pratila i sve je bilo u redu, cjepivo nisam primao jer je zadnja doza protiv tetanusa iz srednje skole bila jos uvijek bila dovoljna. Morao sam na par previjanja i pio sam 7 dana antiobiotike.

Nekoliko mjeseci poslije sam sreo jednog starog poznanika koji mi je rekao da ide kod brata u bolnicu jer su ga nekoliko puta ugrizli psi dok je vozio bicikl. Pao je, slomio kljucnu kost i ostao bez posla.

Tog kretena je prijavio i navodno je dobio zabranu da ih pusta da se secu po cesti kud prolaze biciklisti.

Ovo ljeto sam krenuo opet tom stazom i par puta sam ih vidio odvezane i spremne za napad.

Danas su me ugledali, poceli lajati i trcati, ali sam im uspio pobjeci. Danas sam se dobro usrao da mi se ne dogodi isto sranje kao i lani, uz to sam probusio i zracnicu, ali je guma skroz potonula kad sam bio 2-3 km daleko

I sad mene zanima da li imam osnovu za otici na policiju i tog majmuna prijaviti zbog napada njegovih pasa?

Nije problem ako je pas u dvoristu, to me uopce ne zanima jer ja ne ulazim na teritorij nepoznatih ljudi, ali ovdje se radi o necemu drugom.

Jedno je sigurno, ja tim putem vise ne idem, ali bi nekako htio spasiti druge od napada i ugriza. Osim nas dvojice, jos je ljudi bilo napadnuto pa se zato u pitanje dovodi da li postoje neke zabrane i osnove za prijavu kad se i dalje ponasa kao da je na divljem zapadu.
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz

Zadnje izmijenjeno od: aski. 14.08.2012. u 21:42.
aski je offline   Reply With Quote