Tema: Dobra klima
View Single Post
Staro 15.07.2012., 11:05   #689
Bartuc
The All Seeing Eye
Moj komp
 
Bartuc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,103
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Bartuc


http://www.ekran-avc.hr/klimatizacij...sz-ge35va.html


Koja dobra cijena, mene je sa postavom koštalo 6500kn, a garancija smo 2 godine-tu neko mulja
Mitsubishi i Toshiba od ove godine imaju 3 godine garancije, ali ovisi i od kuda si kupio, sumnjam da svi daju 3 godine.


Mada realno, nemaš brige, bili smo na seminaru i Mitsubishi ti ima 0,16% kvarova u svijetu. Nismo niti jednoga Mitsubishija popravljali, jednu Toshibu jesmo, ali nju je grom skurio. Teško da će takva klima krepati.



Još nešto u vezi servisa...

Ako želite/morate preskočiti godinu servisa, osim filtera u unutarnjoj, provjerite si i rashladne rešetke na vanjskoj jedinici. Ljudima u centru grada, ili u blizini cvata topole i sl. drveća koja puštaju hrpu sranja u zrak, klima zna biti strašno zaštopana. Doslovno se odzada napravi tepih smeća i onda znaju krepavati klime pošto nema protoka zraka (opet isto kao i sa PC coolerima). To si samo počistite sa metlicom (ili najbolje kompresorom tko ima) tak da klima može disati. Sve 5 ako samo startni kondenzator ode, ali ne želite da vam kompresor rikne pošto je to jako skupi sport.



@syss, uff kako znaju biti zmazane Pogotovo kod pušača, napušiš se samo dok filtere očistiš Pereš klimu lužinom, a sami žuti nikotin izlazi iz nje




EDIT:


I da, imajte na umu da većina srednje klase hladi na max 38 celzija vanjske temperature. Ukoliko je vani temperatura iznad toga, klima se teško podhlađuje i gubi na kapacitetu. Visoka klasa klima uglavnom radi do 46 celzija vanjske temperature. Tak da kada su vani extremne vrućine i klima ne hladi dobro kao dan prije, ne znači da je ispustila plin ili da se pokvarila preko noći!

Zadnje izmijenjeno od: Bartuc. 15.07.2012. u 11:35.
Bartuc je offline   Reply With Quote