View Single Post
Staro 04.06.2012., 19:57   #380
HAL 9001
Poboljsana verzija
 
HAL 9001's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 470
Danas me brat zamolio da mu u računalo ugradim novi WD 20EARX disk.Uglavnom sve je prošlo bez problema, a u disk managmentu windows sedmice (x64 bit), kod opcija formatiranja sam odabrao opciju MBR jer sam onako brzinski vidio da druga ponuđena opcija GPT služi uglavnom za diskove veće od 2TB...
Disk će koristiti kao dodatni storage disk, pa sam mu stavio samo jednu particiju.Disk sam formatirao u NTFS formatu, a sektor size sam ostavio na default.Pošto znam da novi wd diskovi koriste nativnu veličinu sektora od 4 kilobajta, nije mi bilo jasno kad sam u hd tuneu vidio pod info diska veličinu sektora od 512 bajta. Znam da novi diskovi koriste "Advance Format", a mene zanima da li sam nešto krivo uradio pri formatiranju diska, jer moram priznati da nisam baš nešto u zadnje vrijeme pratio novosti vezane uz novu generaciju diskova koji koriste 4 kilobajtne sektore i taj advance format.
Vidim sad da i za moj disk WD15EADS(00P8B0) u hd tuneu piše da je sector size 512 bytes.Zar i on ne bi trebao imati veličinu sektora 4kb?
Može li me netko malo prosvijetliti u vezi ovoga?
HAL 9001 je offline   Reply With Quote