View Single Post
Staro 03.04.2012., 17:22   #30
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
U barem pet godina unazad, ne sjecam se kad mi je skripta domene bila dopustena, posebno monitorova stavka koju odavno pamtim kao izuzetno problematicnu. Bas nista od toga nije potrebno za normalnu funkcionalnost kratkog odgovora ili prelet citanja. Za pokoji element koji cu rucno upisati... isplati se zbog dusevnog mira.

Kad bi ljudi samo citali sto sve nepotrebno ucitavaju i nema nikakve funkcije za njihov boravak na nekom sajtu, daleko bi manje nakupljali gluposti.

Skinite si Jondo (taman da nikad ne pokrenete proxy) i imajte jedan dodatni browser za slicne prilike. S Jondom vas gotovo nikad Google nece vracati nazad s nekog sajta, a za krvopije koje vrebaju bit cete disketa s koje moze (eventualno) citati ali nista upisivati.

PeerBlock recimo, mnogi povezuju samo uz P2P pricu, a on je toliko vise od toga. Jeste li ikad imali dignut PeerBlock koji izlistava odbijenice, dok vam je u isto vrijeme otvorena Indexova naslovnica? Bacite oko jer listanje imena - ovisno o danu i oglasivacima - je vrlo, vrlo neobicno i tesko bi ga povezali s nekim portalom. Cini se da je netko spoznao da se na posjecenoj stranici, moze i stosta "pokusati" saznati o posjetiteljima.

Forum.hr, Jutarnji, Moja Tajna/Sudbina se nema razloga citati nudisticki kao da je 96' vec sve ograniciti do daske.

I onda nema cudjenja sto se pokupilo, ma kakva afera da traje ili je u nastanku. Sjecam se jednog vremena kad je samo posjeta bezazlenoj monitor.hr galeriji (auti/ljudi...) bio korak do nezamislivih bolestina. Sjecam se koliko puta sam frendu cistio masinu jer je visio na tim galerijama. Na poslu mu se jednom srusio komp jer je u dva klika od monitra, zavrsio na nekoj kinki stranici - gol kao od majke browser postavkama.

Zato uvijek krenite uz maksimalnu restrikciju i polako otvarate ono sto je zbilja potrebno. Ako je nesto izbilo, otvorite Jondo i mirno cekate rasplet.
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 04.04.2012. u 00:40.
Visage je offline   Reply With Quote