View Single Post
Staro 06.02.2012., 00:11   #3
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,123
Citiraj:
Autor Jale Pregled postova
Odnosno koje je rješenje najbolje, za spajanje ovih wireless točki međusobno.
Provuci kabel, wireless što manje guraj firmama jer ćeš više vremena provesti tamo objašnjavajući kako i šta, zašto se netko neće spojiti, kako konfigurirati 100 programa i slično, a da o sigurnosti ne pričamo uopće.

Neka te ne sekira brzina wirelessa, već stabilnost. Sporo je kako god okreneš.



Ako već želiš wireless i to si prodao nekome priču da je to super, onda prvo sjedni, nacrtaj što želiš, testiraj sa opremom koju imaš.

Posudi/kupi/iznajmi neki malo bolju antenu koju ćeš staviti na pošten AP i njega stavi na centar hodnika, 25m x(pretpostavljam)25m nije neka površina gdje ti trebaju 4 AP koji će imati svaki svoju minijaturnu antenicu i opet nisi ništa dobio.

Pogledaj malo kakvi su zidovi, koliko ih je, koliko singala imaš u uredima sa svojom opremom.

I opet ćeš doći do problema da imaš računala koja ne love taj wireless pa moraš ljude uvjetovat da investiraju u dodatnu opremu i slično.

A ljudi koji su ti platili nijh neće zanimati zašto ne radi, nego te zvati da dođeš i riješiš problem.

U cijenu uračunaj: osam (8) AP, ostalu opremu, svoj rad ali i računaj da ćeš provodit vremena kod njih više nego u krevetu jer si dao jamstvo na svoj rad.

I da napomenem, nemoj opremu kupovati u protisu, nego gledaj da bude od firme koja se bavi time, kojoj nije problem dati savjet i koja ti može uzeti natrag robu kad shvatiš da si fulao tip antene, tip routera itd.
To znači više nego 10% razlike u cijeni.
tskarda je offline   Reply With Quote