View Single Post
Staro 06.01.2012., 22:22   #37
Ordem
Banned
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Vk
Postovi: 572
Citiraj:
Autor zen_sux Pregled postova
Al kako na kraju ako mislis kakve veze ima?

Pa bilo kakva tvoja "cloud" kolekcija od pocetka vrijedi 0$ bez obzira kolko platis za nju, ne raspolazes njom, ne mozes je prenjeti/proslijediti.
htio sam reci da cijena necega nema veze u kontekstu opstajanja formata na trzistu, tj odgadjanja ili zaustavljanja napretka

Citiraj:
Autor zen_sux Pregled postova
A ovo za vinil je tocno (cak manje mislim), al nisam ni naveo da ce prastari format uzdrmat glazbenu industriju opet, vec kako je jos itekako ima vrijednost (cak i vecu), ne zaboravi da je pitanje topica "isplati li mi se skupljati?", mislim da je autor mislio u kontekstu vreba li nesto novo iza ugla, a ne da proricemo propast neceg sta nije ni zapocelo jer svi znamo da ce se sve preseliti na mrezu.
ha dobro odredjeni fizicki formati ce uvijek imati neku vrijednost ako ih se cuva dovoljno dugo i ako cemo tako gledati onda ih se iskupi skupljati (ako je pitanje zarade ili "bragging rightsa")

ali mislim da su ploce bili zadnji kolekcionarski format
nisu printane u tolikom volumenu kao svi formati nakon njih i upravo zbog rijetkosti ce drzati na cijeni (a i to ne sve ploce)

CDova, DVDova, Blurayova ima/ce biti ko pljeve i mislim da ce biti bezvrijedni posto je danas kupovna moc i trziste puno vece pa se sve proizvodi u puno vecem volumenu sto znatno umanjuje vrijednost diskova

Citiraj:
Autor zen_sux Pregled postova
Nije glazbena industrija nista drzala pod kontrolom, vec su se ponasali ko dinosauri nespremani na promjene koje su svima osim njima bile jasne, i prilicno sam siguran da filmska nece ponovit istu gresku.
filmska industrija vec duze vrijeme ponavlja istu gresku
u pocetku su se svim sredstvima odupirali internet distribuciji, trose milijune na gasenje torrenta, poslovni model mjenjaju puzevim korakom

cak je i svemoguci apple bio nemocan po tom pitanju i dalje ne moze nametnuti model koji je nametnuo glazbenoj industriji

naravno broj VOD servisa raste svakim danom, ali ugl pod terminima koje uvjetuje filmska/televizijska industrija

mislim da cemo se jos nacekat na ultra jeftinu distribuciju video sadrzaja kao sto se dogodilo sa glazbom.
Ordem je offline   Reply With Quote