View Single Post
Staro 19.11.2011., 17:47   #731
Advanced User
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Split
Postovi: 2
Citiraj:
Autor lolofuxy Pregled postova
edit: @Advanced User po računici ovih komponenta buđet ti je nekih 5,5-6 tkn ili? Dal ti treba i kućište još ili samo: cpu, mbo, ram, vga, psu, dvd, ssd ? Navedi za šta bi ti točno sve služio kompjuter, i evo ti okvirna konfa u adm-u:
cpu: i5 2500K
cpu cooler: Zalman CNPS7X LED
mbo: AS ROCK P67 PRO3-B3
ram: 2X4 GB DDR3 1600 MHZ KINGSTON HYPER X
vga: SAPPHIRE HD 6570 1GB DDR3 128 bit
ssd: OCZ SSD SOLID 3 120 GB
psu: XFX 450W,80+
dvd: LG GH22NS SATA

ukupno: 5733 kn

Rekao si da se ne misliš igrat zasada, ali ako misliš malo poslje ubacit neku jaču grafu tipa Gtx 570 ili GTX 580, preporučujem ti onda da si sad uzmeš odma xfx 550w napajanje, a što se tiče sadašnje grafe možeš i uzet neku Z68 ploču npr Asrock Z68 Pro3 sa video izlazima jer procesor ima u sebi integrušu ugrađenu.
Hvala na odgovoru.

Budžet mi je do 7 tisuća Kn, ali ne mislim bacati pare da bi dobio 5-10% bolje performanse. Kućište već imam, vrhunsko je, Gigabyte, model prije sadašnjeg Sumo modela, srebrne boje, iako meni moje izgleda ljepše. Ako neko planira kupiti kućište moja preporuka je Gigabyte, zaista bolje ne može.

SSD: Gledao sam performanse SSD diskova i Corsair Force 3 je tu zaista super. OCZ SSD je čini mi se malo skuplji, a Solid model nije top model, već je Vertex 3. Jedino brže od Corsair 3 je GT model i to onaj od 240GB GT. Čak je brži po nekim testovima od OCZ Vertex 3. Samo cijena je plafon od 3500Kn, a nemam toliko para :-). Što se tiče SSD diskova, tu sam gledao jako puno review na stranim testovima, tako da je odličan ovaj Corsair Force 3 180GB. Zašto sam odabrao 180GB? Trenutno u Windows Vista mi je na disku na 130GB zauzeto, a isključio sam system restore i obrisao sve pozicije od system restore-a. Nemam pojma kako toliko puno je zauzeto ali imam i dosta programa instaliranih, od Adobe-a (skoro sve) preko Visual Studio, itd.

Napajanje: Hvala na savjetu za napajanje. U sadašnjem kompjuteru imam Seasonic S12 380W, koje je nečujno. Imao sam prije od 430W Seasonic S12, ali mi je pregorilo s vremenom, ne znam zbog čega, nisam overclockao a grafička mi je bila low end s pasivnim hladnjakom. Da budem iskren, kako ne pratim hardver u zadnje vrijeme, nisam čuo za XFX napajanja. Pretpostavljam da je dobro, a i da Corsair napajanje ili OCZ nisu slaba.

Grafička: Slažem se za grafičku, možda nije loša ideja da koristim onu s ploče Asrock Z68 Pro3, iako nisam do sada nikad koristio grafu pa ne znam kakve su performanse, a i što je s zagrijavanjem ploče.
Grafička Nvidia 570 ili 580 je super. Gledao sam testove Point of View 560 Ti koja je stock kartica i nije Premium model, već jeftina 560. Kad su je overclockali ima jače performanse od 570 modela. Tako da možda nije loše uzeti i 560 model. Iako MSI 560 TwinFrost je najbolja po pitanju hlađenja i temperatura, vjerojatno i overclocka.

Hvala
Advanced User je offline   Reply With Quote