View Single Post
Staro 13.09.2011., 23:13   #1526
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,111
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
4 godine vijek trajanja? mi smo imali musku tigricu Kikija koji je pozivio ocito duuuuugih 7-8 godina. jedino sto posljednjih godinu-dvije nije uopce htio ih krletke, izade, napravi krug-dva po dnevnoj, negdje sleti i moze se doci po njega kaziprstom na kojeg skoci i hop nazad u krletku.
vidis, mogao bi nabaviti opet tigricu........ jedino sto onda vrata treba paziti, to je najveci problem, lako zbrise.
Uh, tuzno mi je o tome pricati, jer mi je prije koju godinu uginulo cudesno pametno stvorenje kojeg nikad necu prezaliti. Ali toliko je bio poseban da je valjda bilo ocekivati da ne moze vjecno ciniti idilu svima oko sebe.

Na odjelu za ptice su mi istu stvar potvrdili : cIrKus na cirkusima medju uzgajivacima. Stavili su hrpu naziva (patuljasti, srednji...) kontrola je nikakva - ma sto pricali nadlezni - i rezultati nisu omanuli. Da, prije su tigrice bez problema i desetku mogle preci. Vecina koje dolaze i ostaju na pticjem odjelu veterinarskog su plucni razlozi. A rezime im je neupitno krhka gradja, i to vise nije slucajnost, niti nesto sto se jednom vlasniku zalomilo!

Najbolji ducan je bio u prolazu u Vlaskoj, kod zene koja je primala sve 20-tak papiga, i nije dala nijednom novom dok postojece ne prodaje. Za nju je i veterinarski mi jedino potvrdio da znaju da je 100% na glasu po tome. Ali, kako to biva, takvi propadaju zbog financija. Jer na tome nema zarade.

Nazovi urednika i voditelja Kucnih ljubimaca (HRT) nek ti da broj telefona najpoznatijeg uzgajivaca papiga u Hr. Imam negdje broj, ali na papiru. On je na neki nacin u ratu s vecinom ostalih, upravo zbog kritike ne nered. Jer kad ti pod kozu udje za dvije godine i onda gledas kako polako pocinje stagnirati iz dana u dan, prisjedne citavoj obitelji - posebno jos ako su djeca privrzena. O tome se raspravlja i na pticjim forumima, ali sve je nedoreceno.

Uglavnom, uzimaj tigricu iskljucivo od spomenutog uzgajivaca, ili neka ti on da 100% preporuku kod koga u ZG-u, ili gradu gdje mislis nabaviti. Jer ducani najbolje znaju koliko ih pljuju zbog nenormalnog kratkog trenda zivota danasnjih tigrica u Kroejsi. Ali, svi ce reci, da je to od "slucaja" do slucaja. Provjeri sam na prvom papagajskom forumu ako mi ne vjerujes.

Profit je nazalost i ovdje uzeo maha.

Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
vidis, mogao bi nabaviti opet tigricu........ jedino sto onda vrata treba paziti, to je najveci problem, lako zbrise.
Ja sam sa svojim na balkon uredno izlazio, cak i na ulicu pred postara ako treba. A imam i svjedoka na PCE-u. Nije da sam to radio zbog egzibicije, nego mi je sam znao doci pri izlazu. U pocetku sam bio prestravljen spoznajom da mi stoji na ramenu, a kasnije sam znao da nema sanse da bi odletio.

Sve ovisi koliko se povezes sa svojom pticom.
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 13.09.2011. u 23:44. Razlog: trazio sliku
Visage je offline   Reply With Quote