View Single Post
Staro 23.08.2011., 13:48   #11
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Vidim da se kuzis u pravilnu cirkulaciju zraka kroz kuciste, imam pitanje.

Moje sadasnje kuciste Codegen nazalost nema prednji ventilator za uvlacenje zraka i nema mjesta da se moze ugraditi, posjeduje jedan ventilator 80mm na zadnjoj stranici i sluzi za ispuh zraka, zatim jedan ventilator 80mm na prozirnoj bocnoj stranici koji takodjer ispuhuje zrak i treci na napajanju Fortron 500W 120mm koji takodjer ispuhuje zrak otraga.
Pitanje dali je bolje da ovaj na bocnoj stavim da upuhuje zrak (tvornicki postavljen ispuhuje) kakva su tvoja iskustva, unaprijed zahvaljujem na savjetu.
Momentalno u sobi - 30 stupnjeva, sjedim pred ventilatorom, a na grafickoj GigaByte GeForce 9600GT Pasivka - 49 stupnjeva.
Nastavljam se na prijasnji post, kako se penje temperatura vani, tako se penje temperatura u sobi pa automatski i u kompu.

Dosao sam na zamisao da sa kucista skinem tri poklopca sa 5,25" mjesta (kao na slici zuto oznaceno), dobim otvor 129x147 mm u koji cu ubaciti jedan 120x120 mm ventilator (izvadio iz napajanja koje je pregorilo), okretaje ventilatora a time i buku cu smanjiti sa potenciometrom koji je preostao kolegi od jednog Thermaltakeovog napajanja (zalotao, isprobao i to sljaka), nadam se da cu uspjeti smanjiti temperaturu.

Na mojem kucistu isto ima 5x 5,25" otvora, ali kako nemam njegovu sliku posluzio sam se ovom (slicno je).

Sta mislite jel ce to sljakati.
Cilim je offline