View Single Post
Staro 24.07.2011., 12:04   #514
inline
Premium
 
inline's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zadar
Postovi: 77
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Hm. Hm. Hm.

Možeš zadržat dosta komponenti! Jedine dvije Gigabyte matične sa nforce 570 Sli chipsetom su: GA-M57SLI-S4 i GA-M57SLI-DS4. A obje, nakon nadogradnje biosa, podržavaju nove Athlon II procesore.

Znači, mijenjaš samo: procesor, grafičku i napajanje.

Na kraju bi ti ovako izgledala konf.:

Athlon II X4 640, 3.0 GHz
Sapphire HD6850, 1GB DDR5
XFX Core Edition, 450W
Gigabyte GA-M57SLI-(D)S4
4GB DDR2, Kingmax
500 + 320 GB HDD
Thermaltake case

Savršeno dovoljno za ono što tebi treba. A ukupni trošak 2200 kuna (minus novci koje dobiješ prodajom starih komponenti).
Ja bi napravio tako, ili čekao još koji mjesec do izlaska novih AMD procesora i ploča.

Evo došlo je ipak do promjene...trenutno odustajem od svega ovoga, jer novi komp cu uzimati tek na jesen zzzz ali
mi treba sada jedna mala informacija. Kako mi je ova grafa umrla i komp mi jedva radi(u smislu da mi svako malo izbaciva greske graficke i da ne mogu vise niti jednu igru upalit da mi se ne rusi a i "stručnjak" mi je reka da je otišla kvragu)...tia bi privremeno samo zamjeniti grafulju. Ali ono neku jeftinjaru oko 300tinjak kn cisto da mi komp radi do kraja lita do kupnje cilog novog kompa(znam da je to bacanje para sada ali np, takva je situacija).
Vidia sam ovu neku :
Grafička kartica PCI-E GAINWARD GeForce 9500 GT, Passive Cooler, 512MB DDR2, DVI, D-SUB
ili
Grafička kartica PCI-E SAPPHIRE AMD RADEON HD 6450, 512MB DDR3, HDMI, DVI, D-SUB, passive, lite retail

obe nesto priko 300 ali taman sta mi treba trenutno.
E da, napokon moje pitanje, da li ce mi to raditi s obzirom na moje ostale komponente u kucistu?
I jos samo jedno, da li ovo "hd" u nazivu grafičke ima ikakve veze sa gledanjem hd filmova tj.da li bi moga gledat full hd filmove na ovoj ako imam full hd monitor?


hvala jos jednom! sorry na pilanju!
inline
inline je offline   Reply With Quote