zašto se svađate oko toga tko i što je kada igrao???
Ja sam konkretno prvi puta igrao Duke Nukema 3D u gradskoj knjižnici u Karlovcu, jer PC nisam imao do 2001. tako da nisam upućen bio u tadašnje igre iz, kako vi kažete, zlatnog doba 90-tih (btw, štorija me podsjeća na priču kako je u Jugi bilo bolje, a onda sa druge strane, parni i neparni dani za vožnju, max 10 litara goriva možeš kupiti na bon, trgovine poluprazne i tako to

) niti sam ih igrao, osim MK1 i MK2, a Duke Nukem me se nikad nije previše dojmio, tako da vjerojatno zato, ne osjećam nikakav povratak u djetinjstvo/mlađe dane.
Igra je generički FPS, i kako je neko dobro rekao, na brzinu sfufljana i smuljana samo da se pobere para na tolikoj jagmi od strane fanova. ja govorim o igri, o samoj igri, koja nije nešto.
A vi kao da govorite o kultu u kome se ne smije reći da igra ne valja. Na stranu, Dukeove fore, ideja, fanovi... ali igra kao igra me nije načinila nešto presretnog.