View Single Post
Staro 04.06.2011., 14:24   #1850
marke
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Pozdrav!

Korisnik sam BNetove 3DCarnet usluge i imam malih problema s povezivanjem računala i laptopa na internet. Naravno da sam dobio onaj njihov modem koji ima samo jedan izlaz pa nemogu direktno spojiti oba kompjutera na njega. Kad spojim svaki pojedinačno i kreiram onu VPN vezu, sve je ok, i brzine budu oko 7,5 Mbps.

Uzeo sam onda onaj Linksys WRT54GC router koji radi s tim PPTP protokolom i njihovim modemom i podesio ga kako treba. I kad na njega spojim recimo samo kompjuter preko kabla, internet radi, ali brzina mi padne na 4,5-5 Mbps. Dok recimo laptop koji je spojen preko wirelessa na taj Linksys radi normalno na 7,5 Mbps. Nije mi jasno kako je to moguće. Probao sam sva 4 izlaza na routeru i ista stvar.

Jel moguće da nekaj ne valja s tim Linksysom? S kompom je očito sve u redu jer kad je spojen direkt na BNetov modem, onda imam brzine od 7,5 Mbps. I nije mi jasno da mi laptop preko wirelessa ima normalnu brzinu (signal je pun), dok kompjuter preko kabla neće preko 4,5 Mbps.

Zanima me dali mogu kupiti ovakav razdjelnik za 30-tak kuna i njega spojiti u BNetov modem i onda preko njega spojiti i laptop i kompjuter da normalno rade? Ako ne, koja bi bila druga solucija?
marke je offline   Reply With Quote