Citiraj:
Autor The Pill Man
Bila je dobro projektirana do prije potresa. IAEA bi je inače zatvorila zar ne? Ili ipak ne?
|
Ne.
Citiraj:
Autor The Pill Man
Za koje propuste nije dobro projektiran Krško ili neke druge NE?
|
Ništa za što je do sada poznato. Dapače, tehnološki je Krško bolje od ovih koje su sad u banani.
Citiraj:
Autor The Pill Man
To ne znamo, pa zato sada IAEA i pokreće opsežnu kontrolu svih NE na koješta (čuo sam na radiju između ostalih i kontrolu na sigurnost od virusa i hakera). E sad dosta incidenata je i nastalo baš za vrijeme pokusa zar ne?
|
Černobil je nastao u takvoj situaciji. Kontrola <> pokus.
Citiraj:
Autor The Pill Man
Dakle, na tako složenim sustavima poput NE vjerojatnost incidenta se smanjuje pomoćnim sustavima ali se tako stvar još više komplicira. Pošto je i 1 incident previše smatram da NE ne spada u grupu "učenje na greškama" objekata.
|
Pomoćni sustavi <> kompliciranje.
I nema sustava kod kojeg nema učenja na greškama. Japancima nije sad smetao potres, problem je bio u tsunamiju koji je uništio pomoćna rješenja. Nakon Kobea su japanci dosta toga promijenili, ali sad će opet mijenjati. Dok jednog dana valjda ne dođu potres, tsunami i Godzilla zajedno.
Citiraj:
Autor The Pill Man
STOP NE!!!! 
|
Teško. Nema tehnički zamjenskog rješenja, dapače, i dalje su daleko i najsigurnije i najčišće.
Citiraj:
Autor The Pill Man
Malo veći meteorit od onog na dobroj putanji može napraviti problem ne 10km uokolo već xxxxxxxxxxx.... km.
|
Takav meteor da padne, pogodio Krško ili ne, svejedno.