View Single Post
Staro 16.02.2011., 00:00   #754
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Evo i službenog odgovora. Poprilično su jasno na moje pitanje potvrdili da trgovina snosi trošak vraćanja kupcu...

Case closed.

Pitanje:

Citiraj:
Poštovani,

zanimalo bi me tumačenje zakona u sljedećoj situaciji.
Kupac je preko webshopa naručio poštom uređaj. Uređaj se pokvari u jamstvenom roku i kupac uređaj pošalje nazad u trgovinu poštom na reklamaciju. Zanima me mora li trgovina o svom trošku uređaj vratiti kupcu ili troškove slanja u trgovinu i slanja nazad kupcu snosi kupac....

Odgovor:




Znači, kad vam ADM vrati proizvod o vašem trošku, možete ga

a) odbiti (no uzmite u obzir da imaju razumni rok od 45 dana)

Tad ih prijavite ako istekne rok od 45 dana, naravno priložite i njihovu APP metodu.
Nakon isteka roka od 45 dana (ako piše u jamstvenim) po zakonu o obeznim odnosima pravo na povrat svih uplačenih sredstava (raskid ugovora).
Također bi im poslao i pisani upit nakon odbijanja o tom pokušaju kršenja zakona slanjem na vaš račun i zahtjevao obrazloženje. (opet, ako na pismeno se ne očituju pismeno u roku od 15 dana - prijava).


b) prihvatiti


Nakon što ste ga prihvatili, skenirajte svu dokumentaciju - od računa, do potvrde slanja stvari na reklamaciju, pa do potvrde preuzimanja te stvari gdje se vidi da vi plaćate poštarinu, te ovaj moj scan tumačenja zakona i popunite web prijavu na: https://prijava.mingorp.hr/CD/prijava.jsp.

Apsolutno ništa vas ne košta.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...

Zadnje izmijenjeno od: Alfa_R. 18.02.2011. u 20:04.
Alfa_R je offline   Reply With Quote