View Single Post
Staro 03.02.2011., 12:52   #265
Getriba
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 231
pozdrav!
ovako, imam problem sa ovim ruterom.
pokušavam naime namjestit port forwarding za apache, ali mi nikako ne uspijeva i već doista frustrira...
dakle, prvo sam na netu vidio da treba otvorit port80 za apache, pa sam to i napravio. podesio u konfiguratoru rutera "create new game or application" sljedeće: protocol: TCP, port range: 80 - 80, translate to: 80 - 80, trigger protocol: TCP, trigger port: 80. i dao joj neko ime...
onda sam dodijelio to pravilo kompu na kojem imam instaliran apache (stavio sam statički ip tom kompu)...
i, probao sam otvorit stranicu na način da upišem svoj vanjski IP u browser (i trebalo bi se kao otvorit ista stvar ko kad upišem "localhost" ),
no međutim ništa se ne događa, ispisuje onu poruku "...is taking too long to respond.".
onda sam pak pročitao negdje da je problem u tom što t-com taj port blokira, pa sam pokušao prebacit na neki drugi random port, no opet ista stvar...
(stavio sam u apache conf. fajlu da osluškuje taj drugi odabrani port i restartao sam server)

ima tko kakav prijedlog kaj da na pravim ?

EDIT: i pokušavao sam sa <cite>www.canyouseeme.org pregledavati portove i nisu bili otvoreni...
</cite>

Zadnje izmijenjeno od: Getriba. 03.02.2011. u 13:01.
Getriba je online   Reply With Quote