Tema: Hi-Fi
View Single Post
Staro 14.01.2011., 20:22   #4585
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Prošle godine sam povoljno kupio pojačalo Technics SU-8022K, koje je bilo ispravno, ali sa 31 godinom na grbači.
S obzirom na starost pojačala, trebalo je zamijeniti sve elektrolite, počistiti unutrašnjost, potenciometre, selektore ulaza, itd., staviti svježu termalnu pastu na STK0039 Darlington power packove i po potrebi provjeriti i zamijeniti druge dijelove.
Malo sam modificirao pojačalo, stavivši umjesto 8200 uF elektrolita kako je u originalu 10 000 uF elektrolite i na njihove nožice sam još zalemio bypass 100 nF keramike i male Wima folije od 0,33 uF.
Početak radova, svi elektroliti povađeni:



I evo ih tu...



Gotovo su svi stari elektroliti Mitsubishi Electric Corp., ali što im vrijedi kad im je istekao životni vijek.
Zamjenski elektroliti su iz Farnella, jer nisam htio koristiti no-name smeće kakvo se nudi kod nas i radi se o kondenzatorima tvrtki Panasonic, Nichicon, United Chemi-con, Cornell Dubilier, Illinois Capacitor...
Što se tiče čišćenja, nije bilo previše posla, jer je pojačalo očito bilo u prostoriji gdje je bio parket (na svu sreću)
Nakon gotovo mjesec dana (prvenstveno čekanja robe) i završetka posla, obnovljeni Technics na prvom paljenju i testiranju:



Radi vrlo dobro, malo je poboljšan atak u odnosu na prije, ali što je najbitnije - produljen je životni vijek pojačalu.
Sveukupni troškovi (za refresh) ako nekoga zanima, cca. 450 kn.
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote