Ne, Windowsi ga ne kuže. Možeš pod Windićima vidjet koje su particije pod nekim drugim Os-om ako ideš na ControlPanel->Administrative tools->Computer management->Storage->Disk management i to je sve. Nemaš tih particija pod My Computer ili tak nešto. Ako koristiš TotalComander imaš pluginove za Ext3 i ReiserFS 3 prek kojih možeš pristupiti linux particijama ako koriste jedan od ta dva fs-a. Najlakše je maknut Linux particije prek Partition Magica i napraviti novu ntfs ili FAT particiju. Partition Magic kuži EXT2, EXT3 i linux Swap i može formatirati u tim fs-ovima.
BTW, što se tiče istalacije, ako uzmeš SuSE, Mdk ili Fedoru tu ti je instalacija u grafičkom modu i ne možeš puno pogriješiti, ak ne uspije iz prve pokušaš opet. Samo si prije iz Windowsa sa Partition Magicom napravi particije koje ti trebaju. Ja npr radim /boot, swap, / i /home. Inače prolazi i samo / i swap. Nekih 6Gb bi bilo dosta za sve to sa KDE i Gnome i većinom, ako ne i svim paketima. Ako se ne varam za instalaciju Debiana ti treba brza internet veza jer se istaliraju samo osnovni paketi, a onda se instalacija nastavlja sa ftp repozitorija preko apt-geta. Gento ti je to isto samo što on dovlači source kod pa kompajlira sam svoje pakete. Od "jačih" distrubucija Slackware ti je zgodan jer ima samo dva instalacijska CD-a (i dva sa cijelim sourceom + Extra) na kojima dolazi većina onoga što ćeš trebati, ostalo se po potrebi skine sa neta pa se kompajlira po potrebi iz source koda ili se skinu gotovi paketi sa
www.linuxpackages.net . Instalacija je u CLi-u ali je jako jednostavna. Inače Slackware nije distribucija koja će se naći puno po serverima (kao npr. Debian), ali je jako dobra za edukativne svrhe budući da se većina konfiguracija radi ručno u shellu pa se dosta toga nauči o sistemu.