View Single Post
Staro 03.01.2011., 01:18   #174
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,546
Citiraj:
Autor jivos Pregled postova
Ja još nisam dobio račun za 11 mjesec. Jel bi mogli prijaviti telce nadležnim organima vlasti?

Naime, Zakon o zaštiti potrošača'' (Narodne novine broj 96/2003) svojim člankom 12, kada je u pitanju račun, definira obveze trgovca i prava potrošača i kaže sljedeće:

(1) Trgovac MORA za prodani proizvod, odnosno pruženu uslugu potrošaču izdati točan te jasno, vidljivo i čitljivo ispisan račun.

(2) Trgovac mora potrošaču omogućiti provjeru ispravnosti zaračunatog iznosa u odnosu na kakvoću i količinu kupljenog proizvoda, odnosno pružene usluge.
Ja necu placati dok ne dobijem racun, ko im je kriv sto im je jeftinije slati iz Nizozemske racune nego iz HR. Ako se dobro sjecam billing se mora raditi u lokalnoj zemlji znaci u HR, mislim da su vec zbog toga imali problema jer su na pocetku radili billing u Luxemburgu.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote