View Single Post
Staro 11.11.2010., 03:29   #17
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,317
@Señor Audiophile iliti @dh41400, opet molim uslugu, posto imam osjecaj da si najdeblje potkovan od ovdje korisnika, barem od onih koji se javljaju vezano za napajanja.

nego, kupio sam jedno napajanje, sebi za HTPC koji je sitan potrosac. rijec je o AOpenu, FSP300-60PN(PF). ima ga na netu, specifikacije sa sluzbenih stranica: klik.

no, danas sam bio s njim kod frenda u servisu, i spojio ga na tester (digitalni, sto pokazuje napone i odaziv, i pisti ako nesto ne valja). a na ovom aopenu je pistao, jer +5VSB pokazuje 5,4V. sve ostalo prakticki savrseno, iznutra napajanje nema niti jedan minimalno sumnjiv kondenzator, sve tip top. pa, kolika je opasnost i da li je uopce realna opasnost za maticnu ako je ovih 5V sto drzi plocu upaljenom - na 5,4V?


eto, zahvaljujem na odgovoru, pogotovo ako zna tko iz osobnog iskustva. ja pretpostavljam da nebi smio biti problem jer je rijec o manjem povisenju, ali tester je pistao, tako da nije unutar specifikacija (mislim da je max 5,25V). i da, koliku efikasnost ovo ima? 70-75%? napajanje je ful tesko, ali kao svaki FSP je poprilicno "siromasan" iznutra. cak i ovaj moj OCZ je smijesan pokraj napajanja koja sam znao skicnuti iznutra, fortron 400W koji mi je u drugoj kanti isto tako, prakticki svaki FSP izgleda kao najjeftiniji auto, ali dobro konkurira ostatku.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote