Tema: Hi-Fi
View Single Post
Staro 12.10.2010., 17:02   #4299
Josip79
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Lika
Postovi: 107
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Sve to stoji, ali definitivno bi trebao proučit poglavlje: "Smjestaj zvučnika u prostoru".

Jer po ovoj slici koju si dao i na kojoj je ta linija, izgleda da trebas na tome poradit, jer to je osnova dobrog zvuka. A ti sa ocim smjestajem nemas osnovu za dobar zvuk.
Ok. sad to imam na umu i rješit ću to nekako.

Citiraj:
Autor Josip79 Pregled postova
Prije nego što nastavim s pisanjem zahvaljujem se svima koji su mi dali neku korisnu informaciju ili savjet. znam da sam ja, potpuni laik na ovom području, vama koji se kužite u hi-fi dosta naporan. No ja ne želim u tjedan dana postati ekspert za hi-fi. Ono što ja želim je složiti neki jeftiniji audio sustav koji će se sastojati od pc-a, pojačala za zvučnike i zvučnika te koji će davati puniji, ugodniji i kvalitetniji zvuk od onog kojeg sad imam i s kojim ću biti zadovoljan. Ova moja linija s kojim je sad komp spojen nekako krči i kad ništa ne svira, zvuk nije čist i to želim popraviti. Svjestan sam da zvučnici nisu dorasli pojačalu koje ću uzeti, ali će mi poslužiti koji mjesec dok malo ne skupim love za nove zvučnike. Osim toga smatram i da će se razlika u kvaliteti zvuka preko novog pojačala i eventualno preko zasebne zvučne osjetiti i na ovim zvučnicima. Ono što bih obavezno uzeo, i to već ovaj vikend jer ću u subotu ići u Zagreb, je pojačalo. Jer bez njega nemam ništa niti mogu išta popraviti. Smatram da će nestati krčanje, šum i ostala nečistoća kada zvučnike spojim preko zasebnog pojačala na pc, naravno ako je pojačalo ispravno. Nakon pojačala dolazi ostalo, zvučna kartica ako je potrebna i zvučnici.
Editirao sam ovaj tekst pa ne znam jeste li sve pročitali. Jel se slažete s mojim mišljenjem ili sam u krivu?

Zadnje izmijenjeno od: Swarm dude. 12.10.2010. u 17:21. Razlog: multi-quote
Josip79 je offline   Reply With Quote