View Single Post
Staro 06.09.2010., 19:14   #237
Dr.Gonzo
Premium
Moj komp
 
Dr.Gonzo's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 228
Citiraj:
Autor darQ Pregled postova
također, zanimljivo je kak ste skočili na noge kad ste vidjeli da neko grije komad pcb-a na 200 stupnjeva na 10-ak min, kao, to isparava, to ubija, sakati i jede malu djecu
a to što taj komad elektornike radi na 70-80 stupnjeva 10 sati dnevno i zrači u sobi u kojoj spavate ili provodite dan ili šta ja znam, to vas, za čudo, nimalo ne sekira

zapitajte se kolko se tek kompjuterskog isparenog zla nataložilo po zidovima sobe di vrijeme provodite surfajuć
Aha, zanimljivo, vidim da ti kemija bas nije isla u skoli. Znas, temperatura je jedna jako vazna stvar. Jedan spoj na sobnoj temperaturi nema nikakve aktivnosti, a na 100°C moze eksplodirati. Temperatura ubrzava kemijske reakcije jer podize energiju molekula. Tako je npr obicni PVC na normalnim temperaturama potpuno siguran spoj, ali ako ga zapalis pocne ispustati izuzetno otrovne poliklorinirane dibenzodioksine - skraceno "dioksine". E sad se zapitaj sto se desava kad tu plastiku i poluvodice i lem pocnes zagrijavati do temperatura na kojima se plastika topi a lem tali... I ne, 70-80 stupnjeva C nema isti kemijski efekt kao 200, bez obzira koliko se dugo ta temperatura odrzava.

Citiraj:
Autor khm Pregled postova
Kad smo već kod štetnosti, što ako umotam komponentu u alu foliju? Da li je to sigurnije?
Ne. Nije. Ak ti je stalo do svog zdravlja i zdravlja svojih ukucana okani se bilo kakve ideje da tu komponentu "peces" u kuhinjskoj pecnici.

Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 06.09.2010. u 21:50. Razlog: spajanje postova
Dr.Gonzo je offline   Reply With Quote