View Single Post
Staro 04.08.2010., 10:43   #1
Prolega
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 98
Kreiranje Image-a obje particije

Znam da je ovdje na forumima već bilo govora o ovoj temi ali dojma sam da nigdje nisu razjašnjeni u potpunosti svi problemi.
Ono što se ja pitam jeste: Kako napraviti image svake pojedine particije na dual-boot sistemu na način da kod povratka bilo koje particije....ista radi.
Naime, svjedok sam brojnih tutorijala ovdje, napravi image sa acronisom, sa NGH-om, sa ovim ili onim, gurni Win xp/7 disk i popravi ovo ono, ali uvijek neki problemi. Ili fali MBR ili NTLDR, ništa ne protekne glatko bez nekih "stresova".
Da rezimiram: Želim napraviti image svake pojedine particije. Ako koja od njih pokaže znakove "umora", želim je vratiti na isto mjesto tako da bez posljedica radi ona prva. Pod kreiranjem image-a podrazumijevam image samo file-ova a ne kopiranje cijelog diska na primjerice vanjski HDD jer bi u tom slučaju vanjski HDD praktički služio samo za image obzirom da ga poneki programi trebaju formatirati u cijelosti.
Eto, cijenio bih znalce koji mogu postati na ovu temu i to po mogućnosti one koji su u praksi ovo probali i kome ovo "radi" a ne rekla-kazala, odn. trebalo bi ovo ili ono. Jer, ako napravim image i pokušam vratiti particiju, a ne radi ta ili ona druga zbog gore navedinih problema, opet nisam ništa napravio. Hvala, i molim admine ako se i povela neka rasprava o ovome, pa sam se ponovio, da imaju strpljenja jer zbilja nisam pronašao nigdje kvalitetno i bezposljedično rješenje ovog problema.
Prolega je offline   Reply With Quote