Tema: Hi-Fi
View Single Post
Staro 04.08.2010., 00:08   #3965
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,697
ja koristim pozlaćene banane, a mjesto između konektora i kabela zamotam vulkanizacijskom trakom da vlaga ne ulazi da ne potiče dodatno na oksidaciju.

Osobno, ako bi mijenjao M34i, išao bi na Mission M66i, Mordaunt Short MS906, MS Aviano 6 ili Monitor Audio BR6. Bed je što M66i ima isti visokotonac koji nije toliko detaljan kao MS ili MA, a kod Mordaunt Shorta je bed što se visokotonci dugo usviravaju dok ne postanu ugodni za uho.

Kod pojačala odnosno receivera obrati pažnju na veličinu trafoa i kondenzatora na napajačkom sklopu (jedan ili dva najveća u pojačalu/receiveru). Obično se nalaze lijevo u sredini ili lijevo gore. Daleko bitnije od veličine kondenzatora je kapacitet i radni napon koji piše na njegovom tijelu - što veći to bolji.

To je bitno jer ti kondenzatori služe za hranjenje tranzijenata odnosno naglih prijelaza između tihog i glasnog tona u vrlo kratkim vremenskim razmacima što daje dinamiku odnosno prostornost zvuka. Recimo kad slušaš neki rock iz 80-tih i kad zvekne bubanj da ga i čuješ i osjetiš da je udario Pojačala odnosno receiveri (entry-level) to imaju poddimenzionirano (između ostalog) i imaju plitak (jadan) zvuk.

S druge strane, ako pojačalo odnosno receiver ima switching napajanje što je običaj stavljati u tanke (slim) receivere i pojačala u D klasi, onda tranzijenti nisu problem, ali takva pojačala obično imaju izraženija izobličenja zvuka.

Ja bi osobno tražio pojačalo odosno receiver s push-pull low-current dizajnom (da može primiti zvučnike otpora nižih od 6ohma iako nečeš spajati takve zvučnike) sa THD-om od 0.01% (-80dBm) ili nižim, te damping faktorom preko 90 @8ohm. Takvo pojačalo ili receiver će ti ganjati bilo šta, a izobličenja koja proizvede nećeš moči čuti ni sa najboljim zvučnicima i slušalicama koje postoje, nečeš bankrotirati, a imat češ ga bar 10god. Recimo Onkyo SR-608
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote