View Single Post
Staro 29.06.2010., 13:12   #13
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Imam ja jedno pitanje koje me zanima. Koja je poanta trošiti pare na RAID kontrolere kako bi strpao na njih 2 TB spore WD Green diskove. Kužim da hočeš složiti neki homemade server pa strpati unutra recimo terabajtne WD black diskove zbog perfomansi. Ali trošiti pare na green diskove mi baš nema logike.

Mislim, tvoje su pare. Osobno mislim da za kolekciju muzike, pa da je u FLACu trebaš se stvarno potruditi da napuniš dvije tere.

A kaj se tiče filmova. Sa 1080P ćeš napuniti bez puno problema 2 terabajta. Ali to su filmovi koje bogme nećeš gledati svaki dan pa mi se nekak čini kao overkill da ti budu konstantno "a click away" dostupni.

--

Moj savjet ti je. Napravi si taj serverčić, strpaj unutra diskove kapaciteta koji ti je dovoljan za normalni rad, "aktivni storage".

Uzmi si lijepo eSATA / USB dock za pikat diskove u njega i stavi ga na svoj komp. Kad ti se sprdne gledat neki film / seriju izvadi iz ladice taj disk, uštekaj ga i pogledaj.

I za kraj
Citiraj:
Autor Codiac Pregled postova
imho mislim da bi ti kanta sa 2x2 terabajata i jos jednom vanjskim terabajntnim diskom odradjivala 95% stvari.
  Reply With Quote