View Single Post
Staro 13.06.2010., 15:42   #14
tmc
Premium
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 23
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
To je u redu. Mlaka voda i obican sapun ili neki blazi sampon nema problema. Prao sam i CD-e od 200$ (sound biblioteke) na taj nacin i nikakvih problema. Namocena vata (ne prstima) i lagano se kao spuzvom ispire. Ali deterdjent za sudje sa svojih 12-15 bonus sastojaka - koja nije zdrava ni za karoseriju auta - tesko da je preporucljivo za relativno labilnu podlogu kakav je CD.

Najblazi sastav kucnih deterdjenata su tipovi koje zovemo balzam detedjenti. Ili jezikom oka, koji izgledaju kao mlijeko, ali opet, pored sapuna, nemaju sto raditi uz CD.

Voda jedino moze biti pogubna za jako nekvalitetan korisnicki medij. I da, sreo sam takve. Recimo plastika u sredini je bila porozna i propustala je zrak. Nakon pranja voda je dosla do folije i dobili smo amfibija medij, za koji je tek trebalo osmisliti novi tip konverzije, da se ostvari put signala nazad do uha

Istina, to je jako rijetko za doziviti, ali, bilo je i takvih medija. I to cak i jedan crveni BASF kojeg i danas pamtim. Ali njemu je voda bila koncentrirana samo na sredini i normalno se posusio. Samo sto takav CD moze po sredini otkriti i prije pranja kad ga se dobro pogleda.
ja sam imao slicno iskustvo kad sam jedan DVD isao prati, a onda se sve samo napuhnulo
Naravno da je onda DVD zavrsio u smecu.....

a za pranje asm koristio neko sredstvo u spreju i vatu i bio vise nego zadovoljan.
Nazalost nisam nikad imao naljepnicu, pa neznam sta je. ali definitivno preporucam

tmc je offline   Reply With Quote