http://www.konikom.hr/p9205/notebook...jf7ln2q5fubm6q
Brz,najnovije komponente unutra,cijenom upada u budžet..i - tebi nepotreban.
Za korištenje kakvo si navela,nećeš promašiti ni s ovim :
http://www.konikom.hr/p9292/notebook...duct_info.html
Faks (Office itd.),Surfanje(Fejs,Jubito),Winamp za mp3-ce,kakav DivX ili DVD film..taman..3300kn.
http://www.mikronis.hr/shop/item.asp...2769&catid=184
http://www.mikronis.hr/shop/item.asp...10994&catid=19
http://www.mikronis.hr/shop/item.asp...12724&catid=23
http://www.mikronis.hr/shop/item.asp?itemid=12729
Ako novac igra ulogu,uštediš oko 1500kn u prosjeku,a za to što ćeš raditi..ne trebaju ti mogućnosti najnovijih komponenata.

Gledaj slobodno i klasu laptopa oko 3500kn.
Ovo su otprilike komponente na koje ćeš nailaziti:
Procesor :
Core2Duo ili Dual-Core na 2.0,2.10 ili 2.20ghz
Memorija :
2gb DDR2,ili 3. Što više - to bolje.
Hard disk :
Obično oko 250gb naviše,ispod toga ne bi uzimao,u prosjeku su modeli sa 5400 okretaja i 320gb.
Wlan imaju sve,USB obično oko 3,HDMi također većina novijih modela,čitač kartica,DVD pržilicu,Bluetooth itd. Većina novih bi to mogla imati čak i u klasi 3500kn lapa.
Ekran je standardan za takvo što,15.6'' mislim da nećeš osjetiti previše razliku između proizvođača laptopa,sve su to samo nazovimo ih - spajači manje više,stavljaju matrice drugih proizvođača i slično..
Tipkovnica,miš : Stanje se ovdje popravilo dosta,mislim isto koji god da uzmeš,da će ti biti ok.
Zvučna kartica i zvučnici : Ovdje ima razlika,ali teško je u klasi od 3500kn tražiti išta više osim da se - čuje.

Neće krčati,ali neće biti ni simfonija.
Grafička kartica : Ne pretjerano bitna komponenta za 90% tvog navedenog rada,pogotovo jer je sve 2D i Video. Svakako bi gledao
Intel GMA4500 MHD model,ili nekakvu ati 4200,ili ati 4330 te nVidiu 8400M G,da može preuzeti većinu videoobrade na sebe i time rasteretiti ostatak kompa,plus naravno što će slika,recimo to tako iako je izraz primitivan,biti - bolja.
Neki lap od ovih gore za 3500,3700kn izaberi,i ne možeš fulati.
Naravno,kao što vidiš,s njima ne dolazi operativni sustav,pa i to uzmi u obzir,da ćeš morati srediti.