Citiraj:
Autor domy_os
Nekakva moja statistika bi bila od najboljeg prema najlošijem:
1. WD
2. Hitachi
3. Toshiba
4. Seagate/Maxtor
5. Samsung
Naravno, to ne znači da je WD 100% pouzan, može i on riknuti taman kad ga napuniš. Zato se kod spremanja važnih podataka kupuju barem dva diska u paru.
|
Citiraj:
Autor Sn4k3
Barracude 12 su dosta dobri i brzi diskovi, ali ipak bi ti preporucija WD.. Sad dali ti treba brzina ili tisina odluci sam pa prema tome odaberi model hdd-a.. Black = brzina uz "grebanje" pri seeku, Blue = brzina (nesto manja nego u blacka) uz isto tako malo manje buke (reklo bi se sredina) i green = tisina uz nesto slabije performanse (obicno se uzimaju za storage). Ja sam nedavno uzea WD black 1Tb i prezadovoljan sam, imam jednu sistemsku particiju koja je dosta brza i drugu za storage (buka mi nimalo ne smeta jer sam ga oblozija debelom spuzvom)
|
Zahvale obojici. Nisu to toliko važni podaci, slike, imam backup.
Zasad se dvoumim između WD po vašim preporukama i seagate jer ipak, u starom kompu iz 2002 seagate 40gb radi ko vura bez proba dosad. Još jednom zahvale obojici.