View Single Post
Staro 26.02.2010., 00:29   #309
tOta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ...
Postovi: 681
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Zasto bi ti onda trebao za njega saznavati naziv ako je on serviser?
Da vidim koliko je moguće taj dio zamijenuti. U cijeloj priči postoji vlasnik pokvarenog monitora, dečko je entuzijasta za PC/Amiga/Commodore i HiFi, možda poslikam sljedeći put šta ima, ex-YU HiFi blago po onome što mi je rekao i taj RTS serviser koji je potvrdio vlasnikove sumnje oko toga što je točno crklo na tom monitoru. Čak sam mislio potražiti serijske brojeve, pa pokušati usporediti sa Sony-em, ali vidim da sam se debelo zanio altruizmom.
Citiraj:
Onda nek ti on nabavi sam iz servisne mreze polovnjaka ili web-a.
Postoji mrtav Sony i prodavač, samo je pitanje da li se isplati. Meni se osobno ne da zezati s tim, samo sam htio čovjeku vratiti uslugu i raspitati se kod nekoga kompetentnog.
Citiraj:
Dao sam ti link gore pa se raspituj ako mislis da to ima smisla. Samo bez konkretnih specifikacija model/rev to ce i njima biti neupotrebljiv upit. Ako nemate servisera koji je dorastao da sam izvrsi kompletnu izmjenu, onda se manite tog posla. Radije zavrsi spomenuti backup.
Meni je rečeno tj. serviser je rekao da zamjena sa ispravnim dijelom nije problematična, navodno sve ide plug-unplug jack. Niti imam pojma kako to izgleda, eto mi kad pišem o čemu ne znam, ispadam dvorska luda. Da kažem, niti iza ovoga stoji neki moj lov jeftinog 21" upitnog stanja, čisto da pomognem koliko mogu pošto na moj potragu 5.25" pogona u kojem sam ponudio novčanu naknadu, čovjek je nesebično posudio i rekao da se ne žurim te da se nada da će poslužiti. Mogu tek toliko pa da napišem par reda na mom omiljenom forumu. Shvaćam da je sve to lov u mutnom, ali kad sam pisao post držala me isključivo zahvalnost za lijepu gestu.

Od backupa ništa, BASF je dao svoje 'ko zna kada. Za subotu mi ostaju 2x 3.5" sa sličnim sadržajem, potom 2xRS232 DB25, 2xRS232 DB9 uz 3Com-ov hub da spojim izvor prihoda sa vulgaris PC-em.
Može EOD što se mene tiče, čak se nadam nekom suludom gubitku chunka baze na kojoj se slučajno nalazi zadnji backup ove teme.
tOta je offline   Reply With Quote