View Single Post
Staro 25.02.2010., 23:33   #308
quantum112
Premium
Moj komp
 
quantum112's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: .
Postovi: 88
Evo da se i ja javim, Visage dobro si predvidio, Eizač je tu, stigao danas.
Kutija zatvorena je nekako bila lakša nego sam monitor. Uzimam nož, otvaram karton, prva misao koja je prošla kroz glavu bila je "Psmtr!". Veći je nego na slikama, mnogo veći. 36 kg i srećom -samo- 12 stepenica. I sad počinje pjesma: dignem ga na stol, spajam, palim, vidim neke linije kose, plava slika, anomalije, već me znoj oblijeva mislim si mora da je oštećeno u transportu ili nešto, iskreno bilo tko bi rekao da je monitor strgan da ga je tad vidio. Panika već hvata lagano, sjedam polako, mijenjam kablove, nema nekih rezultata, što sad. Primim se menija, idem redom, stavim rezoluciju 1600x1200, dignem refresh rate, namjestim size itd. okvirno, sad krenem po menijima, filteri, moire, contrast, brightness... stalno presvijetlo, izblijedilo, neke linije kose, kao da mu je G2 u nebesa otišao. 15 minuta kasnije, spas: promijenim postavke boje sa standard na custom, pojave se opcije; gain, cutoff, temperature, sve to lagano podešavam, spustim gain na nekih 88% za sve 3 boje, cutoff je pogođen na oko 69%, 69%, 48%, (bilo 100,100,100). Razlika nebo i zemlja, stavim još fine contrast na movie, i milina. Monitor se preporodio, contrast na 80, brightness na 0, slika fenomenalna, kao da nije isti monitor. Ostatak dana uštelavao geometriju, convergence, uniformity i te sitnice, i fenomenalno sam zadovoljan s rezultatom. Svi problemi magično nestali.
Rezultat, pogledajte sami, koliko će to moj CyberShot P35 dopustiti (ja loše slikam + dosta slab aparat u današnje doba, uživo izgleda neusporedivo bolje, to ćete me jednostavno morati uzeti za riječ)

(Jesam puko na ovoj FarCry slici...)

Opet ispada mali na slikama, ali sve je osim mali. Zasad vozi 1600x1200@85Hz, ugodna reza i ugodan refresh rate. Servisni menu kaže da je radio ~12000h. Datum proizvodnje 07/2003. Sve u svemu, nije loš ulov. Stavit ću još po danu.

P.S. Grije lijepo, bit će veselo ljeto
quantum112 je offline   Reply With Quote