View Single Post
Staro 24.02.2010., 15:30   #92
Bambusha
Premium
 
Bambusha's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Čepin
Postovi: 297
Citiraj:
Autor Dolcevita Pregled postova
Ma sve je to meni jasno, lako bih i ja naučio na ubuntu, da se radi samo o meni i mom kompjuteru, ali ja tu imam još 10 kompjutera i obične ljude koji sigurno neće platiti 15kn/sat pa da još naiđu na neke nejasnoće sa linuxom. Ja prvi ne bih, nije niti pitanje 15kn nego izgubljenih živaca dok nađem nešto šta nije na istom mjestu gdje i u windowsima. Inače je uplitanje bilo čega alternativnog u biznis riskantno, a linux je alternativni OS. 90% ekipe je na windowsima, pošto bih od toga živio stvarno mi se ne riskira s linuxom.
Hvala svejedno
Ja stvarno ne kužim što tebi nije jasno.

U većini postova napišeš da su kompjuteri za surf i onda tu spominješ "kako ne želiš da ljudi naiđu na nejasnoće s linuxom"? Ako je za surf, imaš Firefox na Ubuntu, staviš početnu stranicu Bing, Google il' što hoćeš i to je to. Nema ti što neki lik doć i prčkat po nekim sistemskim stvarima na tvom kompjuteru.

Kažeš hoćeš Windows XP Home zato da ako iskrsne problem s linuxom nećeš znat' riješit', a na Windowsu znaš. Koristio sam Ubuntu godinu dana i onda prešao na openSUSE kojega sam nedavno obrisao jer više nemam potrebu imat linux instaliran. Cijelo to vrijeme nisam ni jedan veći problem susreo osim namještanja refresh rate-a zbog CRT-a, a kako kupuješ LCD-e to tebi neće bit problem.

Kupiš neki najjeftiniji dvojezgreni AMD, 2 gige rama i neku ploču sa HD3300/HD3200 64/128MB, HDD, periferiju, monitor i vozi.
__________________
Intel G1610; ASUS B75M-LX Plus; 4096 MB; Intel HD; Hitachi 7K1000.C 500 GB; LG GH24NS95; Silverstone Strider Essential 400 W; Logitech K200; Logitech B110; Logitech X-240 2.1; Philips 200V4LAB 20" DVI; Windows 7 64-bit Professional
Bambusha je offline   Reply With Quote