Citiraj:
Autor Baja 001
jedino neka prednost 128bitnih instrukcija (koju ne vidim u home korištenju PCa) 
|
Citiraj:
Autor ivoHuljev
to sa 128 bita...to je velika patka.64 bitni winsi su izašli prvenstveno zbog memorije, skupa instrukcija i točnosti u računu.
Prelazak na 128bita ne samo da je glupo, nego i neisplativo.
|
Citiraj:
Autor tocka
64bita se ne koristi još u potpunosti te je dovoljan sljedećih ohoho godina.
Mislim da u sljedecih minimalno 10godina nema smisla delat 128bit procesore
|
Citiraj:
Autor sinisa1989
Hebote tek se sad počeo privikavat na 64-bitni OS, a oni već o 128. A dobro, samo neka unapređuju tehnologiju. Možda jednog dana i bude neke koristi od toga 
|
Fascinira kolicina populisticke neukosti vezane za osnovni model rada racunala. Lako za ovdje (iako se vise razmislja o tome kako ukinuti brojenja postova i dodavanje reputacije i pizdarija nego na neke osnove), no i Bug je vec postao pokazni primjer cistog novinarstva a la Index.
Standardni PC, tj. x86 kompatibilni procesori, imaju vec 11 godina (od Pentiuma III; SSE) 128 bitne registre, za "tocnost" u racunalu, ako konkretno govorimo o preciznosti FPU-a, je vec i Bog zaboravio otkad je 80 bitna u x86 procesorima, a jos je K7 (1999) nativno baratao s Alphinim 43 bitnim adresnim modom s dovoljno tag bitova za x86 adresni mod (kao kulturan primjer 32 bitnog procesora) dok se danasnje implementacije uglavnom svode na <50 bitne izvedbe (A64, 48 bita, recimo).
Ovaj clanak i komentari su otprilike jednako elementarno racunalno suvisli kao i marketinsko gutanje Playstationa 2 kao "128 bitne konzole". Strasno...