Samo napomena
Citiraj:
slika je 15985 puta bolja nego obicna antena.
|
Teško je praviti usporedbu između slike analog i digit sustava ako to ne radimo u laboratorijski istim uvjetima, jer ona ovisi o raznim problemima pa i onim vezanim uz radio veze (neko ima super analogni prijam a neko ne, nekom je digitalni signal loš nekom dobar...).
Naime analogni sustav može (uglavnom u teoriji) dati bolju sliku nego digitalni jer u osnovi, u jednoj periodi analognog sinusnog vala ima bezbroj informacija, a ako taj val prikažemo digitalnom tehnikom (A/D konverzija) u stvari smo digitalizirali vrijednost tog vala u nekoliko točaka a onda u prikazu, "napamet" popunjavamo prostor između uzoraka.
Dakle analogija je u izvoru bolja, ali dok se njen signal ne prenese do korisnika sve ono dobro postane 10 puta gore.
Zato treba biti oprezan kod izjava tipa: kod mog frenda je slika super pa će biti i kod mene (10 km dalje, iza brda) biti dobra. Ima tu jaaako puno problema ali u osnovi najlakše (i najbolje) je na jednom te istom sustavu isprobati više aparata pa vidjeti što i kako.