View Single Post
Staro 06.01.2010., 16:56   #453
zmaksonvil
Bridge Master
Moj komp
 
zmaksonvil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 103
Iphone 2g baterija

Pozdrav grupi.
Možda je ovo već negdje napisano na forumu, tražio sam, ali nisam našao, pa stavljam novi thread.

Dakle, imam iPhone 2g iliti Classic i problem s njim. Kupio sam ga prije 3 mjeseca tu na forumu (ili možda na Njuškalu... nemam više pojma), zbilja dobro očuvanog i sve je bilo super do nedavno. Baterija je naravno stara, stara koliko i mob, ali držala je normalnim korištenjem (wlan+sms+pozivi) dan-dva zavisno o vremenu korištenja.
Zadnjih cirka 10 dana mi baterija traje do prvog razgovora, odnosno mob izdrži dva-tri zvona i u miru i tišini se ugasi. Nakon toga mob uredno upalim, i on radi do prvog većeg opterećenja baterije, a onda opet ispočetka, opet se gasi.

Kada je mobitel na punjaču sve normalno radi, i WLAN i pozivi i sve drugo. Mislio sam i da je problem u nekom servisu koji radi u pozadini i guta bateriju, pa sam ga nanovo instalirao, stavio opet zadnji softver, jailbreak-ao i sve što treba, ali problem je ostao, baterija i dalje ne drži skoro ništa. Recimo danas, upaljen je mob cijeli dan, nitko nije zvao niti slao poruku i on uredno radi, ali čim netko zvrcne... ode on.

Vidio sam filmiće na youtube-u kako zamijeniti bateriju, pa me zanima gdje mogu kupiti/nabaviti bateriju? Ili gdje mogu dati mob na servis i koliko bi me koštala ta zamjena baterije? Ja sam iz Pule, pa ako netko zna nekog blizu Pule tko to radi super, ali i ako ne, lako ga pošaljem sestri u Zagreb pa ga ona tamo odfura gdje već treba.
I kolika bi otprilike bila cijena, kako same baterije, tako i kompletne usluge zamjene baterije.

Zahvalan na savjetima i odgovorima na moja pitanjca.
zmaksonvil je offline