View Single Post
Staro 28.12.2009., 13:48   #5
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,212
Citiraj:
Autor Jackson Pregled postova
Isključi DD ili DTS dekoder (tj. uključi samo stereo) i snaći će se receiver već, tj. umiksat će ostale kanale na dva prednja.

To je lako za čuti, zato što dijalog kod 5.1 i ostalih višekanalnih standarda ide na centralni zvučnik. Znači, ako išta gubiš, odmah ćeš čuti da nema govora u filmu.

Najbolje je ipak na izvoru zvuka prebaciti na dvokanalni zvuk. DVD/bluray diskovi obično imaju i stereo miks. Mada, ponekad dobijem bolju prostornost zvuka kad uključim 5.1 zvuk na stereo sustavu, to često na npr. snimkama koncerata napravim (tj. da je izvor zvuka 5.1, a da receiver to umiksa kao stereo).
Budem danas sutra vidio koliko cega fali ali na brzinu sto sam pogledao govor je tu u svakom filmu. Bio to original DVD, BR rip ili obican Divix - mozda jer sam u postavkama receivera pogasio sve izlaze osim fronta
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline   Reply With Quote