Citiraj:
Autor iwwwek
Dakle odšarafio sam PCB (pločicu sa elektronikom) i odmah sam uočio da su mjesta gdje se kontakti (pinovi)
iz tijela diska naslanjaju na PCB "čudnih" žutih i duginih boja. Kao kad se metal pregrije ili oksidira pa "pošareni".
A i rupe gdje idu vijci isto tako, čak mi izgledaju nekako korodirano.
To sam poslikao pa pogledajte.
http://pixelator.info/downloads/WD-1.jpg
http://pixelator.info/downloads/WD-2.jpg
Na www.hardwarecanucks.com sam pronašao recenziju WD Caviar Black 2TB sa kojeg su skinuli PCB i bogami tamo ne vidim "čudne" boje na pločici.
.
|
Onaj koji su oni skinuli je nov. Zato i nema tih duginih boja koje su korozija. Nema veze sa pregaranjem. Kada WD pregori to se osjeti i vidi. Što u obliku nesnosnog smrada, što dima a i sam pogled na pločicu ne skriva da je izgoreno.
Zbog svojih specifičnosti, taj disk se ponaša sasvim drugačije od ostalih kada crkne. I kvar mu je kombinacija kvarova. I kombinacija "popravaka" kako bi se nešto izvuklo iz njih. Kod tvog bi to vrlo lako mogle biti glave iako ne čuješ lupanje jer nakon nekog vremena ne pokušava pročitati SA, ne lupa i ode u Ready. Na prvi pogled kao da radi normalno, ali nije tako.
Što god da je tom disku, nije ništa što možeš sam napraviti. Ni izdaleka. Svaki recovery je usko povezan sa ROMom i firmwareom.