View Single Post
Staro 03.12.2009., 13:39   #976
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,160
Citiraj:
Autor eyeballl Pregled postova
Ovako.....
Pružila mi se prilika za upgrade ploče i tako bi ju zamijenio sa Gigabyte GA-P35-DS3L (rev 2.0).
Mislio sam napraviti i upgrade ostalih komponenti pa tržim vaša mišljenja što bi bilo najpovoljnije...
- ostaviti sve kako je i ici na overclock memorije (2X2GB Kingmax 800) i proca E4600 SLA94
- ostaviti memoriju (eventualno overclock) i upgrade proca (koji proc uzeti 5XXX, 6XXX, 7XXX, 8XXX)
- upgrade memorije (na 1066) i upgrade proca (....) na defaultu
- uzeti memoriju i proc za max overclock.... (koje bi tu memorije i procevi dolazili u obzir?)

Moje razmišljanje je da bi možda bilo najbolje ostaviti memoriju i clockati je mislim da bi trebala ici barem na 1000Mhz (ili se varam?) i uložiti možda u nekakav E7400/E7500 (čitam da se mogu natjerati prema brojci 4 ?!?!
Pitanje je sada da li mi se isplati ići i na upgrade proca (E4600)?
Ako bi se clockalo na raspolaganju su mi Sonic tower i Zalman 9500.
Treba li aktivno (ili bolje pasivno) hladiti memoriju i SB/NB kod većeg overclocka?
Ako bi se išlo na OC da li bi bilo dosta Chieftec 400W ili bi bilo pametnije ubosti kakvog corsa 450/500?

Povremeni sam igrač ...
Za sve ostalo što mi služi komp brijem da bi mi bio dosta i PIII 900
Budžet: 500-1K max

ova boldana opcija je najisplativija...mema ti bude isla na otprilike 900-950 max (osim ako nisi pogodil dobru seriju čipova )
proc na 3-3.5 ghz je dovoljan za sve današnje zahtjeve (osim suludog najebavanja sa super pi i sličnim sranjima )
domis je offline