View Single Post
Staro 17.11.2009., 07:33   #4
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Kod mene na MEFu (za redovne uz potporu ministarstva) je bilo mjenjanja shema nekoliko puta...

Kad sam upisao bila je shema jedno slušanje - 4 izlaza na ispit - 2 puta možeš slušat predmet, 2 puta možeš upisat istu godinu...

KAsnije su uveli blok nastavu i dalje se 2 puta moglo slušat predmet u 2 godine i svaki put si dobio 4 roka (3 redovna i komisija) dakle imao si pravo na 8 izlazaka na ispit iz nekog predmeta u 3g studiranja BTW mislim da ga hebeš ako u 8 izlazaka ne položiš ispit IMHO trebaš razmislit o promjeni studija...

Svega nekoliko ljudi on nas 230 kolko nas je upisalo znam da su popušili radi toga jer nisu u ponavljanju godine uspjeli završit sve ispite koji su im ostali i izgubili su pravo na studij...

U praksi je šema dodatno poboljšana time da upisuješ samo jedan semestar po semestar od kad je blok nastava, a kako pad jednog semestra naravno nije jednak padu godine s obzirom da je skoro sve moguće odradit u jednom bloku (ako si pao jedan ili čak i dva predmeta) obično nemoguće radi toga izletiti, čak i ako si ispucao sva 4 roka pa moraš opet upisat slušanje imaš dovoljno vremena (ak se ne zahebavaš) to napravit...

Inače Bolognja je IMHO totalna glupost koja ne služi nikome osim onima koji su je smislili (a zna se ko je to bio) jer izjava da će neko iz HR dobivat posao po EU sa diplomom iz ZG jer je ona "ista" kao npr iz Oxforda ili kaj ti ja znam kud je IMHO meni smješna...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote