Ako imaš samo jedan, OBAVEZNO ga stavi da ispuhuje zrak na stražnjem dijelu, ispod napajanja. Tamo se zbog CPU-a i VRM-ova na matičnoj ploči generira dosta toplog zraka i to ti je prioritet za hlađenje kompa!
Bez slike je teško reći što dalje, korisnost prednjeg upuha je dvojbena (kad imaš ispuh, podtlak svejedno potegne zrak izvana). Upuh je dobar kad je ciljan na komponentu (npr. na grafičku ili procesor, kad stoji na bočnoj stranici). Iako bi upuh sprijeda trebao stvoriti zračni tunel kombiniran s ispuhom straga, obično je toliko daleko i blokiraju ga razne stvari (npr. HDD cage) da vrlo malo zraka zapravo dođe do komponenti koje se griju.
Ako ne možeš bočno (zbog starog kućišta), preporučio bih ti da slijedeći 120mm vent fiksiraš ili nekako objesiš na kraj 5.25" cagea, da puše prema procesoru (znači da bude na sredini kućišta, a ne na prednjoj masci). Tako ćeš mu skratiti put i mogao bi imati nekakav efekt na područje oko područja procesora.
P.S. Ako kupuješ novo kućište, pogledaj s kojim ventovima dolaze po defaultu (npr. popularni CM 690 dolazi sa tri 120mm venta ok kvalitete, tako da uz potenciometar nema velikog smisla kupovati ekstra ventove).