Tema: OptiCARNet
View Single Post
Staro 09.08.2009., 13:31   #80
_Juicy_
Squeeze me
Moj komp
 
_Juicy_'s Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 50
Ja sam već par mjeseci na tom carnetu i osim što je jeftino, nemam neke riječi hvale...
Prvo, jebavala me brzina opako, odnosno bila je nikakva (trebala bi biti 5mbps a meni nije bila ni puni mbps...)
Kada sam zvao službu za korisnike, iskon i carnet su krivicu prebacivali jedni na druge, ali je na kraju riješeno... Ali i nakon tog "rješavanja" brzina je bila ispod deklariranih 5mbps... prema njima, razlog je zagušenje veze.
Kakvo mrtvo zagušenje veze??! Kad sam bio na t-com-u (na 4mbps) skidalo je brzinom do 480kbps, sad kad bi brzina trebala biti 5, uz puno sreće skida sa 400kbps ali to je stvarno rijetkost... zanima me kakvo je to zagušenje ako nije utjecalo na t-com, a na njih utječe...

i sad iz znatiželje idem provjeravat brzinu na speedtest i ispadne da je download 0.8Mbps, a up 0.4... pa ko tu koga jebe??!

ali stvar koja me NAJVIŠE smeta jest ta što je smeće zaključano u bridge mode i ne da se promijeniti... na moje pitanje zašto, rekoše da spriječe spajanje više korisnika preko jednog uređaja... (ja imam spojena dva računala na jedan router i sve radi ok, bilo je dovoljno ukopčati kabal u ruter i otići na 'connect to', toliko o "spriječavanju spajanja više računala")

taj bridge mod me toliko živcira jer sprječava spajanje ijednog uređaja kojeg bih inače skopčao na router osim pc (nintendo ds, playstation, iphone, uglavnom sve...) probao sam sve moguće načine, upisivao adrese i ostale pizdarije ručno, automatski, ma sve i uvijek isti rezultat...
znam da je problem u bridge modu jer sam se pokušao skopčati na isti ruter (siemens gigaset sx 763) ali na t-comu koji je bio u router modu i sve je radilo savršeno...

da ne ispade čisto prigovaranje na račun carneta, zna li tko kako doskočiti tom problemu, da mogu spajati uređaje na router iako je on u bridge modu... hvala
_Juicy_ je offline   Reply With Quote