View Single Post
Staro 10.09.2004., 15:28   #143
Denis@Links
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 40
Pozdrav!
Već sam se pitao kada će se povuči ovo pitanje jer događaj seže unazad na 19.07 – 20.07 ove godine. Dodatno želim reči da je forum mjesto koje nije verbalno na način da na njemu nije moguć simultani dijalog pa svatko može iznijeti svoj stav i pogled na stvari. Bilo bi mi drago da si ti Marko (zvat ću te Marko jer Nick ti nije primjeran, ako je i to potrebna objašnjavati objasnit ću) argumentirano iznio svoj stav jer ipak imaš 25 godina ma šta to značilo (nadam se da godine ne aludiraju na iskustvo jer onda zacijelo priznaješ da postoje puno iskusnije od tebe u svakom pogledu).


Marko wrote : Nakon kaj sam u Linksu ostavio ploču sam nazvao za dva dana di je rečeno da je ploča stvarno neispravna tj mrtva. Koje čudo to sam znao i ja. (Naime ploča se nebi uplaila bila bi pod naponom al se nije palila).


Postoje određeni postotak robe koja se kvari i dolazi na reklamaciju. Misliš da je servis taj dan zaprimio samo tvoju reklamaciju? Što je bilo dan ili dva prije? Mislim da su se isto zaprimale reklamacije. Znači postoji neki ciklus u kojem osoblje zaprima reklamacije pa onda nakon toga rok u kojem obavještavaju korisnika što su konkretno uočili. Da li je dva dana za kontaktiranje osobe i upoznavanje sa diagnozom reklamacije pre dugačak rok? Smatraš da se bez, a i ali trebalo sve reklamacije koje su zaprimljene od drugih korisnika staviti na stranu jer si TI došao? Misliš da svakom njegov artikl nije hitan i ne želi ga što brže pa će kad si ti došao stati na stranu i propustiti te na način na koji se radi mjesta trudnicama na šalteru?

Marko wrote: ali da mi ne mogu dati novu ploču jer ima skoro 300 dana na grbači ( garnacija je 730 dana ili 24 mjeseca) te da mora ići dobavljaču.


Ovdje bih malo želio razjasniti pitanje zakonskih odredbi, servisa i usluge. Prvo garancija na Abit ploče iznosi 2 godine od početka ove godine. Ti si svoju ploču kupio 30.10.2003. godine čime imaš pravo na jamstvo od 365 dana. Ploča je u trenutku predaje na jamstvo bila stara oko 300 dana, znači pod jamstvom. Sad, ako pogledamo sa zakonske strane ono što je tebi tvrtka Links DUŽNA prema slovu zakona osigurati je adekvatnu zamjenu ili novac u zakonskom roku. TO MI MORAMO! Sve ostalo je dio servisa i usluge koju svakako moramo imati jer je 45 dana bez računala je predugačak rok. Ploča nije bila nova, netom kupljena ili unutar 7 dana od računa što bi svakako spadalo u slučaj u kojima bi kao tvrtka koja želi odraditi posao trebala riješiti takvo nešto mimo slova zakona na zadovoljstvo kupca od kojeg živimo. Da li smo ovdje negdje bili van okvira onoga što moramo?

Marko wrote :Meni je taj dobavljač bio malo čudan jer na deklaraciji robe piše uvoznik Links, a ja osim toga nisam kupio od dobavljača, niti meni dobavljač daje garanciju već Links.

Tebi je spominjanje slanja dobavljaču čudno? Na koji način čudno pa i mi dobavljamo odnosno kupujemo robu. Reci jednostavno da je ploča imala vidljive tragove gareži i da smo mi odlučili 300 dana staru ploču poslati dobavljaču da vidimo da li ćemo na nju ostvariti jamstvo. Još uvijek ne vidim kako smo ičime izašli iz uobičajenih okvira?


Marko wrote :Tako da sam ja tri dana za redom zvao i odlazio u Links i molio da mi riješe ploču jer ću ostat bez posla kojeg sam jedva dobio. Ponuđena mi je bila zamjenska ploča iz second handa al kak ja imam SATA disk mi to niš ne koristi je rnema u secnd handu SATA ploča. Paralelno sam sjedio i WC-milu za vratom i tražio da mi riješe grafu i vidi čuda 4. dan nakon donošenja na reklamciju, kad sam zamolio da mi ubrzaju, me pola sata nakon mog odlaska iz WC-mila nazvao tip i rekao da mi nude Tyan 9800pro kao zamjenu ostao sam PAF!


Ok sad smo prošli uvod pa idemo u zaplet u kojem moraš ispasti žrtva kako bi ostalo čitateljstvo suosjećalo s tobom te ti pružilo podršku u tvojoj borbi protiv vječnog zla, jer koliko samo zla može biti tvrtka koja riješava reklamacije sporije i od ozloglašenog VE-Mila. Ti imaš pravo raditi i funkcionirati kako te volja, ali tvrdim da tvoje zvanje telefonom tri dana i neznam jedan, dva dolaska ovdje nije rezultiralo ničime niti je pozitivno jer se pritiskom ne riješavaju reklamacije. Bar ne ovdje. Reklamaciju treba svakako riješiti, treba ju riješiti što prije, ali telefone, pritisak i sjekire ostavite za neke druge firme. Ne iz razloga jer smo mi ičime specijalni ili drugačiji nego se jednostavno ne može odraditi posao na taj način.Nama je dovoljan mail, ako smo nešto previdjeli ili nismo postupili ispravno.Svatko griješi. Zamislite s vremenom 500 kloniranih Marka koji sa sjekirom stoje pred dućanom jer se to tako riješava?

Marko wrote :Taj isti dan otišao sam u Links i opet tražio da se to riješi, ponovno je spomenut dobavljač (Kruno-serviser) mi je ponudio i ploču i disk dok se to riješava ( svaka čast),no kad sam ja pitao :"dobro zašto mi se toliko odugovlači jer da znam da se ekipi odmah mijenjalo neispravno za ispravno i da ne kužim argument sa 300 dana kad imam 730 dana garancije" pojavio se big boss Denis, i bez da se predstavi počne raspravu tj. verbalno me napadati.

Da, s ovim ću se svakako složit ovo je poznata KULMINACIJA. Počinje biti zanimljivo pa da napišem svoje viđenje. Znači nakon 48 ili 72 ti je ponuđena zamjena da možeš obavljati svoj posao. Zamjena je sadržavala MBO i HDD iz RMA Poola jer si ti imao SATA kako bi mogao raditi što si već hitno morao. Da se kojim slučajem na reklamacijskom stanju našla kakva SATA ploča ni to ne bi bio problem. Znači zamjena je ponuđena u roku 72 sata. O kakvom mi tu razvlačenju pa i sa tom drugom pločom, Abitovom koja je ostala na servisu uopće možemo pričati? Pa koliko se puta desi da servisi za neki kvar unutar 72 sata ne postave ni dijagnozu?
U ovom dijelu bi možda rasvijetljavanju priče pomoglo da si malo pobliže opisao da ti kod nas imaš povijest. Postoje trenutci u kojima si ovu ploču htio zamijeniti za Abit AN7 , da bi kasnije rekao kako ti nikad nije padalo na pamet mijenjati ovog Abit-a, samo da radi. Uostalom svaki zaposlenik u ovoj tvrtci zna tko je Marko. Znali su i prije nego sam ti rekao da izađeš van iz dućana. Da li ti to nešto govori? Protumači kako god hoćeš režija te ide.


Marko wrotea što ja imam stalno zvati, dolaziti u dućan i na forumu pisat o ploči da smo Citiram: rendula ja i još onaj neki KOLOVOĐE u kenjanju stalno spominjemo neki zakon" i da je to takva praksa.

Ovo je istina. Jednostavno kao i svugdje i u svakom poslu postoje problematični ljudi. Imaš klasično otvaranje u kojem laprdaš o zakonu o potrošačima koji nisi od početka do kraja pročitao nego si skužio kako je Cool groziti se njime jer onda prodavači skaču ko ludi. E pa Marko skaču oni koji nemaju čistu savjest što se posla tiče, ne rade ga kako spada, a dotični zakon nisu pročitali pa ga se boje. Inače informiran čovjek kakvim se izdaješ bi treba poznavati i zakon o obveznim odnosima koji reguilira neke detalje koji se tiču potrošača, a zakonom o potrošačima nisu regulirane. Smiješ ti zvati koliko hoćeš i informirati se o onome što se tebe tiče. No kad bi mogao malo na trenutak uči u sebe i sam sebi priznati da zoveš više puta dnevno i dolaziš samo zato da bi stvorio pritisak da ti se to riješi jer se ljudi od tebe ne mogu baviti dnevnim obvezema (slažem se i ti si jedna od tih, ali ne u tako intenzivnoj mjeri). Mi ne funkcioniramo na taj način. Sve ćemo riješiti u roku pa i prije. Osobe koje funkcioniraju kao ti i služe se istim sredstvima jednostavno će prestati kupovati kod nas jer ne funkcioniramo tako, a nama će to ostaviti više vremena za ljude koji to kao korektni kupci zaslužuju. Na kraju će svi biti zadovoljni.

Zadnje izmijenjeno od: Denis@Links. 10.09.2004. u 15:40.
Denis@Links je offline   Reply With Quote