View Single Post
Staro 22.06.2009., 10:13   #235
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,458
Citiraj:
Autor greg SE Pregled postova
sta tebe briga koliki je chip ako tros/grije se u rangu konkurencije te daje iste performanse. Kao i one fore kada je izasla 4850 da je eto ati napredan a nvidia samo prepakira g92. Bemti tko je atiu kriv sto oni ne mogu jedan chip lagano modificirat godinama i tako pratit konkurenciju nego moraju bacat lovu na skupi r&d

Kod grafa se sve svodi na to koliko kosta, koliko se grije, koliko buke pravi dok se rjesava te topline, ima li problema sa sofverske strane i ajde recimo to koliko trosi. Nekome je bitnije jedno, nekome nesto drugo ali u osnovi svatko normalan gleda sve. A tako niti je ati toliko superioran niti je nvidia nesto posebno slaba.
Fanatizma oko njih dvoje ce uvijek biti i ne ocekujem da to prestane ali ajde barem prestanite zvucati kao PR roboti

Zbog ovakvih stvari popizdim i thedream bio si u pravu - lagao sam da cu kupiti 4770. Ovi fanatici su me od toga odgovorili. Kako mi je 260 overkill za 720p biti ce gts250. Sad se jedino postavlja pitanje koji sam k prodao ovu gtxicu i samo si nabio 50kn troska kupovine nove grafe koja nit je brza niti tisa niti hladnija a bome nit manje trosi
Ma nemoj daj,pukao si. Sa GTX ćeš ići na GTS250,pa to je ista kartica u vražju mater. Ja ti savjetujem take a deep breath, odmori malo preko ljeta od grafičkih i lijepo za 2 mjeseca kupi na rate,ili kako već,ne znam kakve su ti mogućnosti financiranja grafe od 1 000kn, uglavnom uzmi GTX260 216. Za nekih 1200kn koliko će im biti vjerojatno cijena za 2mj. I to ti je super.

Priče o overkillu pusti,dečko je imao 17 philipsa lcd,a voli se igrati,ne moraju svi imati 24 kao ja ,i ja sam mu stavio unutra x2 7750+,770 onu mbo od GB,550W chiefa i 9800GT sa 1gb. Niti mu treba takav proc,niti takva mbo, niti takva grafa a ni psu. Pa čemu onda to pitaš se? Lagan odgovor,za pola godine će kupiti monitor od 1000kn - 22 inča. Je li bolje kupiti odmah jače? Ili se zajebavati sa prodajom starijeg-slabijeg kasnije.

Platio je sve ove komponente 1800kn,dakle više nego će platiti monitor. I po meni je to onda isplativo,ima dobru osnovicu za jedan solidan 22/23 monitor kasnije. Bolje nego da je uzeo 22 monitor a ostao na 7300GS kartici i 3200+ am2 procu. Jebga.

Ja tako bar razmišljam - uzmi GTX260,i ne budali.Odi na svaštaru ako te tu živciraju.


Kupiti danas GTS250,a imaš za istu cijenu 4870 od XFX-a, to je žešća budalaština ma koliko netko mrzio ili volio nekog proizvođača. Da ti skratim greg, ne mrziš toliko ATi da bi bacio 840kn na GTS250,vjeruj mi. Imaš dvije realne opcije,sad će tebi dream reći, .

1. prodaj svoju karticu za 700kn,tu GTX 9800, naći će se kupac bez brige. I kupi XFX 4870.

2. čekaj 2mj kako sam ti napisao,onda prodaj GTX 9800 za 700kn opet, i uzmi na rate od kakvih 120kn - GTX260 216 karticu.

U oba slučaja puno bolje od GTS250.

Zadnje izmijenjeno od: Jelc. 22.06.2009. u 10:25. Razlog: spam, spam, spam...
thedream je offline