View Single Post
Staro 18.06.2009., 11:07   #138
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Katarina Pregled postova
Što se tiče OSX AntiVirus alata, ima ih, znam... ali unutar ove postojeće Mac situacije, vjerujem da bi instalacija AV alata napravila više štete nego koristi. Antivirusi ipak stanuju u osjetljivom dijelu OS-a, moraju imat pristup sistemskim folderima koje user inače nema ni kao admin na macu (osim ako se ne prijavi kao root)...
U dvije recenice, dva problema...

Prvo, ocigledno nemas previse iskustava ni znanja ni s Macom ni s picekom. To te donekle definira nekompetentnom u cijeloj raspravi, ali nije problem jer je ovo ipak forum koji i sluzi tome da ljudi nesto novo nauce ili uvide.

Drugo, ako se tako odnosis prema svim potencijalno problematicnim aplikacijama (kad govoris ovo o AV-u) - na takav nacin neces imati nikakvih problema ni na piceku. A to je ono sto pravi admini i rade - ogranicavaju obicnog korisnika da radi gluposti. Na taj nacin ni piceki nemaju previse problema.

I na kraju (ipak moram i nesto raditi) - ja sam iskusio na vlastitoj kozi i dobre strane Maca u odnosu na piceka, ali i obrnuto. Kako ja nisam jedini s nekakvim jacim iskustvom, svjetski postoci zastupljenosti Maca u odnosu na ostalo su realni ne zbog toga sto ljudi "mrze" Mac nego zato sto mu je price / performance omjer, blago receno, katastrofalan.

Inace, ako te smeta Bubba - on nimalo nije los, naprotiv. K tome i ima par Macova, zna sto prica.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline