View Single Post
Staro 03.06.2009., 12:24   #103
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
U potpunosti se i ja slažem da netreba koristiti sistem -25% najniže cijene na (nabava.net koja nije uvijek dobro mjerilo traženja cijene) za komponente stare 1-2mj max jer nije poštena ni od strane prodavatelja, a posebno kupca koji poprilično.
Trgovine nerijetko nemaju proizvode koji se prodaju ili cijene nisu korigirane, te ih puno puta nema na stanju pa onda ispadne "veliko njesra" gdje kupac opet "nahebe" sa trgovinom na taj način.
Isto tako nabava.net bi se eventualno mogla koristiti odokativno glede cijene ali za isti prodavani proizvod(recimo grafa EVGA 260 GTX i njezina cijena-a ne onda uspoređivati je sa cijenom ZOTAC grafe 260 GTX ili nekog drugog jeftinijeg modela i sa manje garancije od prodavanog) s obrazloženjem sve je to isto samo druga etiketa što i je istina možda u večini slučajeva ali nije cijenom pa tko voli neka kupi jer se na taj način rušila cijena proizvodimaod strane kupaca.Svatko ima izbor šta će i želi kupiti ukoliko se ide na fer play u odnosu Trgovac-Kupac.
Pozdravljam nova pravila i nadam se da če uvesti malo reda u sve tri kategorije na relaciji Prodaja-Kupnja-Procjena.

Sorry možda se nisam dobro izrazio ali namjera je bila ukazati na sljedeće i to je bio samo primjer na grafama tako je sa svim hardwerom:
Ja prodajem EVGA 260 GTX za 1.000kn ti odeš na nabava.net i ukucaš 260 GTX i izbaci ti najjeftiniju od Gigabytea-ZOTAC-a ista grafa??? manje gare i sl. 260 GTX od 900kn i onda od te cijene oduzmeš -25% naravno zato što ti kao kupcu tako paše i time rušiš meni cijenu, zašto ne ukucati EVGA 260 GTX i onda -25% pa da bude fer play ako se već skida određeni postotak što isto nije uredu barem ne -25%.
To je poanta.

Zadnje izmijenjeno od: ECHO. 03.06.2009. u 17:06.
ECHO je offline