Tema: CarPC
View Single Post
Staro 23.05.2009., 23:50   #9
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,739
Citiraj:
Autor mymoon Pregled postova
samo jedno pitanje? ne bi li sve bilo neupadljivije i gotovo iste upotrebne vrijednosti da si koristio mjeru-dvije manji touchscreen?
i može li koja slikica na kojoj se vidi na koji način si pričvrstio monitor?
Nisam baš u tekstu detaljno objasnio to s monitorom.

Prvi monitor je bio kinet 7''. To taman stane u 2x DIN (2 puta mjesto za autoradio za one neupučene). Čak je imao i okvir za postaviti. Genijalno na prvi pogled, ali nije baš tako. Svi moderni auti imaju 1 ili 2xDIN. I kada zauzmem 2xDIN sa monitorom onda mi autoradio ostane u krilu. A to mi nije neka fora.

Kada je taj otišao u vječna lovišta svojih kineskih predaka, valjalo je kupiti novi. Vagao sam i vagao. Nije mi žao odluke. Svi 7'' imaju rezoluciju 800x480 i more problema sa kompatibilnostima. Neće svaki komp to prikazati, a ako i prikaže neće slika biti kako treba. A tada sam razmišljao o promjeni hardwera koja se i nije dogodila.

Tako sam kupio ovog sa rezolucijom 800x600. Bilo koji digitron uštekaš slika će biti OK.

A sheme za ovo nema. Sve je rođeno u glavi i direktno na materijal. Uzeo sam ovu ladicu koja ima mjesto za auto radio i policu. Polici sam odrezao komad mesa sa donje strane (to je samo vanjski dio kao maska) i tu ugurao komad plastike kojem sam sa donje strane stavio 2 magneta (od harda, od čega drugog). I to pričvrstio sa šarafima ali tako da može klizati unutra. To sam napravio i s gornje strane i stavio komad željeza (da skratim) i na monitor postavio treći magnet.

Na cijeloj ladici za auto radio sam probušio rupu za tipkalo (paljenje laptopa) i rupu za konektor. Malo cijanofixa, malo tekučeg metala i puno topljene plastike.

Kada skineš monitor i uguraš ovaj nosač, izgleda prilično kao original. No, kome treba to bez monitora? To je samo za skinuti ga da ne razbiju prozor i maznu monitor koji je beskoristan bez kabla. A tu je i moja supruga koja je vječito jambrala oko tog monitora koji nije znala skinuti. Sada zna. Čak zna i koristiti CarPC jer je prošla specijalni trening.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote