View Single Post
Staro 21.05.2009., 18:56   #19
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,386
BlackBerry Curve 8900

planiram si uzeti novi mob, imam dobru cijenu preko vip VPN ponude.

bitno mi je da mob ima brzo i pametno pretraživanje imenika (1000 kontakata na više), tako da aparati bez windows mobile, blackberry ili symbiana ispadaju iz konkurencije.

blackberry storm isto otpada, kao i aparati tipa nokia 5800, jer za pristup imeniku i odabir poziva "traže" 3-4 pritiska-odabira tipke-menija-touchscreena, što je katastofa za mene.

trenutno koristim hp ipaq 514 voice messenger, koji pritiskom na tipke-slova odmah ulazi u imenik i prikazuje kontakte koji su zadnji korišteni na vrhu ovisno o kombinaciji unešenih slova.

onaj tko ga je isprobao zna o čemu govorim, hp prikazuje sve kombinacije slova koja su pritisnuta i nalaze se u listi kontakata, neovisno da li se radi o imenu, prezimenu, nazivu tvrtke, mailu... itd.

ne bi ni mijenjao telefon, da mi nije prestao iritirajuće spor prilikom pozivanja kontakta nakon netom završenog poziva.

za sada mi je u najuži izbor ušao BlackBerry Curve 8900

video

zanima me kakva su iskustva korisnika ovog aparata ako ih ima, te za i protiv argumenti.

uz gore navedeno mi je bitno:

- da baterija traje 8 h intezivnog korištenja (siguran sam da mojom upotrebom nitijedan tel ne može izdržati 2 radna dana bez punjenja).

- besprijekoran rad bluetooth headseta

- da postoji brzi unos zabilješki-to do liste, bez previše komplicranja i šetanja po menijima

- hdspa i 3g mrežne fore su mi totalno nebitne, iako je ovo blackberry ima wlan, a wlan ap-a ima (hvala tehnici) na svakom koraku

- da se ekran čim bolje vidi pri danjem svijetlu

- da je software dovoljno stabilan i brz, bez štekanja i zamrzavanja

- mogućnost otvaranja excell dokumenata sa cca 8-9 tisuća redaka, te donekle ugodno pretraživanje istoga

hvala unaprijed na odgovorima.
mymoon je offline   Reply With Quote